Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

M&I
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety - spokojna okolica, - przyjemne otoczenie Katelios, - obiekt stosunkowo nowy, - czystość pokoi, - plus za to, że Grecos już w maju zaangażował ekipę Animatorów, którzy solidnie wykonali swoją robotę!,
    • Wady - mimo wszystko do poprawy są posiłki. Owszem, można zjeść, i to nie angielskie żarcie, a zrobione pod Polaków. Jedzenie jest naprawdę smaczne, ale zróżnicowanie nie powala. Podobnie jak ilość pieczywa, które było mi mikro ilościach.

Maj 2017. Nie jesteśmy jakoś wybredni, zdążyliśmy co nieco zwiedzić na świecie, więc jakieś porównanie mamy. Katelios jest przyjemną, cichą miejscowością, położoną dość malowniczo. Mnogość restauracji pozwala na spędzenie miło wieczoru czy to w coctail barze, czy na zjedzeniu rybki bądź też pycha lodów. Sam hotel położony przy mało ruchliwej drodze, rzut beretem od plaży (niektórym na youtube to przeszkadzało, ale dla nas spoko) i od restauracji na promenadzie. Sama plaża nie powala jakością, ale można znaleźć skrawek piachu i wskoczyć do świetnej wody i to w maju. Na terenie hotelu trzy baseny z wodą (w maju) o temperaturze niczym Bałtyk w sierpniu. Jak już się wejdzie to się nie chce wyjść:-)Może brakowalo troche zjeżdzalni dla bombli na dziecięcym basenie, ale maluchom dużo nie trzeba. Pool bar z przekąskami słaby. Było można zrobić tosta i rzucili czasami frytkami, a no i lody dla dzieci. Mając porównanie to trzeba przyznać, że trochę blado. Inaczej z alkoholem, tutaj temat wyglądał spoko. Restauracja główna czysta, obsługa dawała radę. Jednak różnorodność dań tez nie powalała. 7 podgrzewaczy z czego 4 potrawy, 3 dodatki, do tego warzywa, dwie zupy i trochę słodkości. Co trzeba jednak oddać to to, że mimo małego wyboru wszystko było bardzo dobrze doprawione i smaczne. Dania robione pod Polaków, co dla nas było na plus, bo w większości hoteli zazwyczaj trafialiśmy na menu angielskie, wiec tu miła odmiana. Minus za brak wystarczającej ilości ich pycha bułeczek na śniadaniu, a bida z pieczywem. Panie na recepcji pomocne i miłe...jak cała obsługa. Pokój mieliśmy wielki, czysty, sprzątany codziennie. Tutaj żadnych uwag. Ktoś tam inny miał jakieś uwagi co do swoich pokoi, ale to naprawdę jacyś detaliści Polacy. Można wypożyczyć auto na miejscu. Ceny dobre, auta czyste, sprawne. Dają dobre promocje, można podzielić kolejność dni wypożyczenia auta. MEGA to, że przed sezonem Grecos zapewnił animatorów i to naprawdę zajefajnych! Z chęcią powtórzymy wypad.

Wiesław
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Wyżywienie bardzo dobre wielu narzeka na przekąski, ale czy po pysznym i obwitym posiłku trzeba się jeszcze dopychać? przecież leżąc przy basenie mamy zapewniona różnorodność napojów alkoholowych i orzeźwiających.

Hotel bardzo ładnie położony tak naprawdę niema do czego się przyczepić bardzo miła obsługa. Przed wyjazdem naczytałem się bardzo dużo opinii ludzie piszą różne rzeczy, ale to tak jest ze wszystkim, będąc na miejscu osoby które rozmawiały ze mną chwaliły sobie pobyt a na przykład na drugi dzień słyszę, że narzeka przy rozmowie z kimś innym, po prostu my tak mamy. Jedynie co to byłem zaskoczony prawie 100% obsadą Polaków wypoczywających w tym Hotelu,ale na szczęście obyło się bez wielkich KU......... itd.

David
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Bliskość morza, miła, pomocna i uprzejma obsługa.
    • Wady Większość pokoi wymaga odświeżenia. Kiepskie wyżywienie wręcz bardzo słabe !!!!! Słaba oferta alkoholi w opcji all inclusive (6 pozycji + piwo) Brak animacji czy jakichkolwiek form rozrywki Wyjazd na 14 dni w kwocie powyżej 2500 to totalna pomyłka

Wróciliśmy kilka dni temu z urlopu w Hotelu Utopia Resort & Spa. Nasze wrażenia są niezbyt dobre. Po pierwsze opinie, które znajdują się na tej stronie pisane są nie wiem przez kogo - prawdopodobnie przez ludzi, którzy po raz pierwszy byli na urlopie w ofercie all inclusive i jedli to co było i ile było. Zacznijmy od śniadań - przez cały pobyt nie zmieniło się dosłownie nic. Wszystko podane w tych samych bemarach, brak świeżych soków a jak były to z kartonu. Codziennie pseudo "bekon", jajko sadzone, rozwodniona jajecznica, tosty, ser, obrzydliwa mortadela. Brak jakichkolwiek smacznych wędlin - codziennie i to dosłownie były te same niesmaczne balerony. Plus za owoce przy śniadaniu, kawy i herbaty do oporu i nic poza tym. Będąc w Hiszpanii urozmaicali nawet śniadania - czy to naleśniki, omlety, pączki, donuty itd - tu dzień w dzień to samo. Obiady - kolejna klapa chociaż zdarzyło mi się zjeść coś smacznego. Owoce morza owszem były - pierwszego dnia zimne gotowane w wodzie bez przypraw maleńkie krewetki podane z ryżem o smaku żadnym, do tego kawałki gumowego prosiaka podane z kwaśnym sosem i sezamem. Raz podano krewetki tygrysie ale jak to polacy cebulacy wybierali tylko krewetki a resztę zostawiali. Kolacje - niby najważniejsze i najbardziej "oficjalne" - tu również bez szału i fajerwerków. Źle doprawiane jedzenie albo wcale. Alkohole - bardzo uboga oferta w opcji all inclusive - dosłownie z 6 pozycji - brak whisky lokalnej ba! brak jakiejkolwiek. Bar przy basenie gdzie miały być przekąski - kolejna nieudana propozycja. Po pierwsze do wyboru były 3 dania - o ile w ogóle były - mortadela, ser i chleb tostowy. Dwa razy trafiłem na frytki i raz na nagetsy z kurczaka - i to chyba było najsmaczniejsze danie podczas całego wyjazdu. Animacje - brak, totalny brak. Aqua aerobik, siatkówka czy rzutki to są animacje? Porażka na całej linii. Rezydent - bez zarzutu, miły i pomocny. Atrakcje - brak dyskotek, muzyki przy basenie, nic totalnie nic się nie dzieje. NUDA

Zofia
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety wyżywienie,hotel dla rodzin z dziećmi i super animatorki Ola i Zośka świetnie umilają pobyt dzieciakom .
    • Wady pokoje w zasięgu kuchni,niemiłe zapachy ,często również z kanalizy.

W hotelu byliśmy około 11 w południe i ponad 4 godziny czekaliśmy na pokój który mieścił się na parterze mimo ze było czysto był ponury oraz głośny bo o 6 rano budziły nas wjeżdżajace dostawcze samochody oraz parkujące kilka metrów od naszego balkonu samochody prywatne.Szkoda że w opiniach nie doszukaliśmy się informacji ,że pokoje słoneczne i ciche są tylko te z dopłatą z widokiem na basen i częściowo na morze,Ponieważ widok morza mamy na co dzień ,nie zależało nam na widoku morza i to był nasz bład,gdyż mimo chęci dopłaty okazało się że tych pokoi w hotelu jest ograniczona ilość i tak zniesmaczeni przetrwaliśmy 2 tygodnie ,ponieważ lubimy chodzić więc poznalismy każdy zakątek wioski oraz miasteczko a może maleńki kurort z ładną plażą Skala odległośc od hotelu 8 km i tylko jeden autobus o godzinie 15 powrót taxii za 15 Euro lub pieszo około półtora godziny ale warto.

Krystyna
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Nie mamy zastrzeżeń.

Pobyt uważamy za udany. Wyżywienie, napoje super. Piękny pokój, codziennie sprzątany. Ładny balkon z uroczym widokiem na góry. W Hotelu zakwaterowani byli sami Polacy, było bardzo sympatycznie a wręcz rodzinnie. Obsługa Hotelu przyjazna. Jedynym minusem była plaża, która wyglądała jak plac budowy.

MICHAŁ
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Piękna okolica, cisza i spokój, dużo zieleni dookoła, miła obsługa.
    • Wady Brak busa hotelowego lub publicznego środka komunikacji który chociaż raz dziennie woziłby ludzi do miasteczka Skala. Muzyka podczas opalania na basenie lub wieczornych pokazów była mocno ściszana ze względu na sąsiadkę z domu p drugiej stronie ulicy nie tolerującą hałasu ponad normę.

Idealny stosunek jakości do ceny. Pokoje ok, jedzenie bardzo smaczne (śniadania zawsze takie same, lunch ok a podczas kolacji zawsze jakieś owoce morza lub ryby). Animatorki miłe i ludzie z chęcią oddawali się w ich ręce. Spokojna okolica nie dla ludzi, którzy chcą się wyszaleć i głośno bawić.

Marian Lipiński

• Zalety Czystość. dostęp do napojów 24h/dobę
    • Wady Słaba plaża. Wywrotne dostawki w pokoju. Wypożyczenie roweru dopiero następnego dnia od zamówienia i min 3dni.

Zastaliśmy Grecję jak z lat 90tych. Mały ruch. Wystrój sklepików, tawern, większości tawern również jak z tamtych czasów. Nie było skupiska hoteli i pensjonatów.Uważaliśmy to za bardzo duży plus.

Miroslaw Kostuch

• Zalety Połoźenie

Cisza spokój,idealny dla rodzin z małymi dziećmi.Dzieci mają tam raj.Bardzo fajne animatorka.Jedzenie urozmaicone.Za ta cenę polecam.

Darek
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Kameralny. Cichy. Baseny idealne dla rodzin z dziećmi. Wszystko blisko siebie i dzieci w zasiegu wzroku.
    • Wady Słabe pokoje. Hotel wymaga drobnych inwestycji w pokojach.

Urlop fajny 27.04- 04.05. Temperatura idealna na wypoczynek 25 w cieniu. Lata w Grecji sobie nie wyobrazam. Dla mnie za goraco. Grecos fajnym organizatorem. Solidna firma z marką. Animatorzy i rezydent super.

Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety Super pokój (mieliśmy pokój nowożeńców :), dobre jedzenie, miła obsługa i dobra rakija w barze (podobna w smaku do whisky)
    • Wady Położenie w nudnej okolicy, miasteczko Katelios gdzie nic się nie dzieje

Jeśli chodzi o hotel absolutnie bez zarzutu, czysto, wygodnie, smacznie i miło, bar do 23ej, blisko do morza ale bez efektownych plaż w okolicy, trzeba wynająć auto aby coś zobaczyć. Minusem nudna okolica, chyba że ktoś szuka tylko spokoju i ciszy, ale wtedy lepiej zaszyć się w Bieszczadach. Zero imprez, klubów, nawet barów czynnych wieczorem w miasteczku. Może coś by było w stolicy wyspy ale... daleko. Wyspa piękna jeśli chodzi o przyrodę (polecam plaża Myrtos i jaskinia Melissani) ale bardzo słaba infrastruktura turystyczna. Po prostu nie ma gdzie pójść wieczorem. Koniecznie wycieczka na pobliski Zakynthos.