Rezerwacja wycieczki nie została zakończona, masz na to jeszcze kilka minut wróć do rezerwacji
Albena Temperatura 5°C styczeń / Średnia temperatura

Albena
Bułgaria Bułgaria / Złote Piaski

To nowoczesny kurort wypoczynkowy położony ok. 30 km na północ od Warny, pomiędzy gęsto zalesionymi wzgórzami i piaszczystymi plażami. Jej niepowtarzalną atmosferę stwarza malownicze usytuowanie hoteli, tawern, restauracji wśród bujnej zieleni i dywanów kwiatów.

Albena oferuje wysoki standard hoteli, pomiędzy którymi dla wygody turystów kursuje wakacyjna kolejka chu-chu. Piaszczysta plaża o długości 7 km i szerokości do 150 m to wymarzone warunki do wypoczynku i relaksu.

Albena posiada odznakę Błękitnej Flagi przyznawanej ekologicznie czystym regionom. Łagodne zejście do morza, płytki brzeg, piaszczyste dno morskie, a także kompleksy hotelowych basenów i place zabaw sprawiają, iż Albena jest idealnym miejscem dla wypoczynku z dziećmi.

[foto1]To również niezliczona ilość rozrywek, poczynając od słynnego na całym wybrzeżu kasyna z variete show, poprzez kluby nocne i dyskoteki, a kończąc na elitarnym ośrodku jazdy konnej. Albena dzięki znakomitej bazie sportowo rekreacyjnej ceniona jest wśród zwolenników czynnego wypoczynku i sportu.

Odbywa się tu coroczny rajd samochodowy, festiwal piosenki dziecięcej oraz liczne, międzynarodowe turnieje siatkówki plażowej, tenisa, boksu czy regaty morskie. W 2002 w Albenie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa akrobatyki powietrznej.

Po dniu spędzonym wśród promieni gorącego słońca, uliczkami Albeny spacerują turyści, a liczne restauracje, puby i tawerny zachęcają, by skosztować wyśmienitej kuchni i bułgarskiego wina...
Przeczytaj także: Miasta w Bułgarii