Chiny Temperatura 11°C marzec / Średnia temperatura

Chiny Chiny

Kurs średni wg NBP
1 CNY = 0,592300 PLN 09.03.2021
Stolica Pekin
Powierzchnia 9 596 960 km?
Ludność ok. 1300 mln
Język Chiński.
Napięcie
Waluta Yuan (CNY). (CNY)
Opis Tajemnicze Państwo Środka z cywilizacją kształtowaną przez 4000 lat, od czasów Marco Polo fascynuje podróżników. Intryguje tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii.

Największa wyżyną kraju i zarazem najwyżej położoną wielką kraina geograficzną na Ziemi jest Wyżyna Tybetańska. To najmniej znana i najtrudniej dostępna część kraju. Tybet, przez lata zamknięty dla turystów, izolowany od wpływów zewnętrznych, zachował unikalną tradycję i kulturę. Zwany Dachem Świata leży na średniej wysokości 3.500 m n.p.m. Jego stolicą jest stary ośrodek religii lamaickiej - Lhasa, miasto pełne tajemniczych pałaców, klasztorów i świątyń.

Na zachodnim wybrzeżu położony jest Hongkong, do niedawna angielska enklawa na terytorium Chin. Przyciąga swoją nowoczesną architekturą, wielonarodowościową mozaiką mieszkańców, wielkomiejskością oraz... wciąż atrakcyjnymi cenami. To miejsce legendarnego już cudu gospodarczego, jest jednocześnie skansenem starego chińskiego folkloru.