Medulin Temperatura 28°C sierpień / Średnia temperatura

Medulin
Chorwacja Chorwacja / Istria

Przeczytaj informacje o regionie:
Medulin to miasteczko liczące zaledwie 1700 mieszkańców. Z długim, poszarpanym wybrzeżem otoczonym pierścieniem małych wysepek, nazywane jest przez miejscowych centrum turystycznym Istrii.

Miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu na wiele proponowanych tu atrakcji i dogodną lokalizację - to doskonała baza wypadowa do pięknej Puli i romantycznego Rovinja oraz do Istrii centralnej.

Turyści znajdą tu dla siebie zarówno ekskluzywne hotele jak również kwatery prywatne i campingi. Chodząc po mieście można dojść do wniosku, że turystyka determinuje tu każdą dziedzinę życia tutejszych mieszkańców.

[foto3]Osoby, dla których wakacje nie kojarzą się z całodniowym zażywaniem kąpieli słonecznych, znajdą tu wiele możliwości na aktywne spędzenie dnia.

W mieście swoje siedziby mają liczne szkoły nurkowania, jazdy konnej, windsurfingu. Można tu również wypożyczyć wszelkiego rodzaju sprzęt pływający, poczynając od kajaków, a kończąc na łodziach motorowych.

Miasteczko słynie z życia nocnego, dlatego jest chętnie odwiedzane przez młodzież. Na licznych tarasach tutejszych klubów miłośnicy wszelkich rytmów znajdą coś dla siebie. Również dla miłośników muzyki klasycznej miasto przygotowało wiele atrakcji.
Przeczytaj także: Regiony w Chorwacji Miasta w Chorwacji