Rabac Temperatura 28°C sierpień / Średnia temperatura

Rabac
Chorwacja Chorwacja / Istria

Przeczytaj informacje o regionie:
Rabac był kiedyś nieznaną rybacką wioską, ale w latach 60. XX w. doceniono jej zalety - piękno żwirowych plaż i sosnowych lasów.

O popularności tego miejsca decyduje również jego dogodna lokalizacja - leży przed tzw. "wielkimi wrotami", czyli wejściem do Zatoki Rijeki. Stąd wypływają statki wycieczkowe na pobliskie wyspy, jak Cres i inne, malownicze wyspy Kvarneru.

Zaledwie 5 km od Rabca znajduje się znane i cenione kąpielisko Labin, słynące z bardzo czystych plaż i wody morskiej.

W Rabacu możemy poczuć się, jak w raju. Chorwackie knajpki serwujące dania z owoców morza i przepyszne warzywne sałatki będą nas kusić, abyśmy usiedli i skosztowali rodzimych smakołyków. W [foto1]pubach i dyskotekach miło spędzimy wieczór, a przechadzając się po deptaku wysadzanym egzotycznymi palmami, będziemy mieli okazję zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.

Na wybrzeżu panują doskonałe warunki do nurkowania, surfingu i jazdy na nartach wodnych. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają korty tenisowe, mini golf, tenis stołowy.

Warto też wybrać się do portu tworzącego urokliwy obrazek - małe, kolorowe łodzie rybackie malowniczo komponują się z dużymi, luksusowymi jachtami turystów, którzy przybyli tu z całego świata. A w tle marina o bogatej tradycji żeglarskiej, w której można wypożyczyć łódź lub rower wodny.
Przeczytaj także: Regiony w Chorwacji Miasta w Chorwacji