Rovinj Temperatura 28°C sierpień / Średnia temperatura

Rovinj
Chorwacja Chorwacja / Istria

Przeczytaj informacje o regionie:
Rovinj to romantyczne miasteczko, położone na maleńkim półwyspie. Ze względu na swoje wyjątkowo malownicze usytuowanie i zabytową architekturę, przez podróżników z całego świata nazywane jest "perłą Adriatyku".

To świetny punkt wypadowy na wycieczki do Puli, Poreca, Umagu i na słoweńskie wybrzeże. Z portu wypływają statki wycieczkowe na pobliskie wyspy. Największą popularnością cieszą się takie wysepki jak "Dvije Sestrice" (Dwie Siostrzyczki) oraz Mocvara Palud. Są to dwa rezerwaty ornitologiczne, w których można podziwiać wiele fascynujących gatunków ptaków.

Młodym ludziom polecamy plaże żwirkowe i zatoki, w których zejście do morza jest strome, przez co zaraz przy brzegu woda jest głęboka. Takie warunki, sprzyjające wodnym akrobacjom, znajdziemy w Zatoce Skaraba (Uvala Skaraba) i na Przylądku Rusi (Rt Rusi).

Miasteczko bardzo dba o turystów, dlatego zatroszczyło się również o komfortowe warunki wypoczynku dla tych, którym przeszkadzają kamieniste plaże. Jeśli zależy nam na wylegiwaniu się na piasku, polecamy sztucznie nawiezione i dobrze zagospodarowane plaże usytuowane przy apartamentach Villas Rubin i w Zatoce Kuvi i Uvali Lone.

W centrum i przy plaży znajdują się restauracje i kluby nocne, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. W Rovinju będziemy mieli okazję skosztować chorwackie dania zarówno w luksusowej restauracji, jak i w lokalnej knajpce, o specyficznym, rodzimym klimacie.
[foto3]
Ale Rovinj to nie tylko popularne kąpielisko z pięknymi, żwirowymi plażami, ale także doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią zwiedzać. Miasto posiada piękną starówkę z kościołem św. Eeufemii z najwyższą dzwonnicą na Istrii.

W Rovinju w sezonie letnim odbywa się wiele festynów ulicznych, np. pokaz sztucznych ogni, czy uroczystości z okazji święta Eufemii. W południowej części miasta w 1860 roku założono Zlatni Rt z egzotyczną roślinnością i malowniczymi alejami spacerowymi. W sezonie letnim, wiele imprez muzycznych odbywa się w muszlach koncertowych na świeżym powietrzu.

Rovinj z mnóstwem wąskich uliczek, kawiarenek, restauracji i galerii należy do najbardziej popularnych miejsc turystycznych Chorwacji.
Przeczytaj także: Regiony w Chorwacji Miasta w Chorwacji