Vrsar Temperatura 28°C sierpień / Średnia temperatura

Vrsar
Chorwacja Chorwacja / Istria

Przeczytaj informacje o regionie:
Vrsar usytuowany na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, między Porecem i Rovinjem. W przeszłości był osadą rybacką, dziś jest znanym kurortem położonym na wzgórzu nad malowniczą przystanią.

Jest tu wiele pięknych, skalistych plaż, w tym również naturystycznych. To właśnie w Vrsarze znajduje się jeden z największych i najbardziej znanych ośrodków naturystów w Europie. Miasto oferuje zwiedzającym również wiele ciekawych zabytków: romańską bazylikę z XII w., wieżę miejską z XIII w. oraz kościół z XVII w.

Vrsar to wymarzone miejsce na spędzenie urlopu ze względu na połączenie różnego typu atrakcji. Zaraz przy wybrzeżu Vrsaru leży aż 18 malowniczych wysepek, na które można się dostać promami wycieczkowymi, kursującymi tak często jak taksówki.

W samej miejscowości nie brakuje klubów, pubów i restauracji. Zwłaszcza te usytuowane na Starówce robią duże wrażenie - możemy w nich zamówić najsmaczniejsze chorwackie specjały i wina.

Największą atrakcją jest tu jednak duże centrum rozrywkowe Margherita, oddalone o zaledwie 3 km od centrum Vrsaru - doskonałe miejsce dla tych, którzy w czasie urlopu lubią poszaleć w dyskotekach.
Przeczytaj także: Regiony w Chorwacji Miasta w Chorwacji