Cypr Temperatura 18°C marzec / Średnia temperatura

Cypr Cypr

Kurs średni wg NBP
1 EUR = 4,296400 PLN 05.03.2021
Stolica
Powierzchnia 9 251 km2
Ludność 758 363
Język Grecki, turecki
Napięcie 220 V
Waluta euro (EUR)
Plaża i sport
Cypr urzeka wspaniałymi plażami. Ze względu na malownicze okolice, złocisty piasek i czyste, turkusowe morze do najczęściej odwiedzanych należą Nissi Beach i Konnos Beach położone nieopodal miejscowości Ayia Napa. Piękna, piaszczysta plaża znajduje się również w okolicach Ayia Napa, w miejscowości Protaras. Na południu godne polecenia są jeszcze miejsca takie jak piaszczysta Curium Beach w okolicach Pafos, oraz Governor's Beach - plaża z charakterystycznym czarnym piaskiem, położona ok. 30 km na wschód od Limassol.

Pięknymi, piaszczystymi plażami szczyci się również Cypr północny, między Famagustą i Bogaz - tamtejsze plaże charakteryzują się złocistym piaskiem i ciekawą linią brzegową. Godne polecenia plaże znajdują się też w okolicach Salaminy, Kyrenii oraz na Półwyspie Karpasia.

Wyspa jest rajem dla amatorów sportów wodnych takich jak nurkowania, narciarstwa wodnego, żeglowania i windsurfingu czy lotu na spadochronie za motorówką. Na Cyprze można również przez cały rok grać w golfa na znajdujących się w okolicach Pafos polach: "Tsada Golf Club", "Secret Valley" i "Aphrodite Hills". Większość hoteli ma także własne korty tenisowe.
Przeczytaj także: Miasta na Cyprze