Czechy Czechy

Kurs średni wg NBP
1 CZK = 0,168100 PLN 02.07.2020
Stolica Praga
Powierzchnia 78 866 km2
Ludność 10 272 179
Język Czeski
Napięcie 220 V
Waluta korona czeska (CZK)
Plaża i sport
W niewielu miejscach w Europie można zachwycać się tak różnorodnymi krajobrazami i takim bogactwem zabytków kultury, jak w Republice Czeskiej. Liczne szlaki turystyczne wyznaczone w lasach i na terenach górzystych, bardzo dobra infrastruktura turystyczna i paraturystyczna sprawiają, że jest to istne eldorado dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Wiele tras biegnie wzdłuż granicy i łączy się z pieszymi i rowerowymi ścieżkami sąsiednich krajów.
Również amatorzy golfa znajdą tutaj dla siebie siedem 18-dołkowych pól golfowych. Miłośnicy jazdy konnej mogą połączyć swój ulubiony sport z pobytem na farmie agroturystycznej.
W wielu miejscach Republiki Czeskiej znajdują się naturalne i sztuczne akweny wodne. Wędkarze odnajdą chwile spokoju nad słynnymi czeskimi stawami, a liczne zapory wodne stwarzają warunki do kąpieli, jazdy na nartach wodnych lub uprawiania windsurfingu. Dużą popularnością cieszą się również spływy rzekami.
Coraz atrakcyjniejsza staje się oferta aeroklubów. Zainteresowani mogą wybrać pomiędzy lotami na paralotniach, wycieczkowymi lotami balonem, skokami ze spadochronem i lotami samolotami sportowymi.
Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą skorzystać z bungee jumping.
Przeczytaj także: Regiony w Czechach Miasta w Czechach