Dominikana Temperatura 29°C luty / Średnia temperatura

Dominikana Dominikana

Kurs średni wg NBP
1 DOP = 0,064100 PLN 24.02.2021
Stolica Santo Domingo
Powierzchnia 48 500 km2
Ludność 8 442 000
Język hiszpański
Napięcie 110 V Potrzebny adaptor i transformator
Waluta dominikańskie peso (DOP)
Plaża i sport
Plaże są piaszczyste, długie i dobrze zagospodarowane. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć leżak, parasol, czy inny sprzęt plażowy i beztrosko wylegiwać się na słońcu. W wielu hotelach wschodniego wybrzeża czeka na Państwa bogata oferta sportowa.

Korty tenisowe, kluby fitnessu, przystanie jachtowe, które oferują rejsy żaglówką lub luksusową łodzią, silny wiatr zachęcający do szaleństw na desce windsurfingowej - wszystko to możliwe jest właśnie tu - na słonecznym wybrzeżu Dominikany.

Najlepsze warunki do windsurfingu panują na plażach w Sosua. Ze względu na silną falę, surfing polecamy bardziej doświadczonym deskarzom, najlepiej w zatoce Cabarette.

Zadowoleni będą również wielbiciele nurkowania - wysoka temperatura wód Morza Karaibskiego sprawia, że bujnie rozwija się tu podwodna fauna i flora. Zachęcamy do nurkowania i snurkowania, a także wędkowania na otwartym morzu. Satysfakcja z rozrywki gwarantowana!

Ci, którzy upodobali sobie sporty bardziej ekskluzywne, będą mieli okazję skorzystać z 18-dołkowych pól golfowych, np. Barcelo Bavaro-Resort, Cocotal przy hotelu Melia Tropical, Punta Cana Beach Resort lub wybrać się na konną przejażdżkę.
Przeczytaj także: Miasta na Dominikanie