Egipt Temperatura 26°C maj / Średnia temperatura

Egipt Egipt

Kurs średni wg NBP
1 EGP = 0,263600 PLN 25.05.2020
Stolica Kair
Powierzchnia 1 001 450 km2
Ludność 68 359 979
Język arabski
Napięcie 220 V
Waluta funt egipski (EGP)
Plaża i sport
Atutami wybrzeży Morza Czerwonego i Śródziemnego są świetnie zagospodarowane, piaszczyste plaże oraz fakt, że działają tu wypożyczalnie sprzętu sportowego. Egipt jest prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych. Błękitne laguny zachęcają do snorkelingu, pasjonaci nurkowania mogą zachwycać się bogactwem morskiej fauny i flory, albo wziąć udział w często organizowanych tu eskapadach, jakimi są np. safari nurkowe.

To również doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią windsurfing i kitesurfing. Na plażach działają liczne szkoły organizujące kursy dla turystów - można się tu nauczyć tańca merengue, pójść na beach party, albo wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej.

Z pewnością zadowoleni będą miłośnicy zwiedzania zabytków kultury i sztuki. Aby poznać najciekawsze zakątki Egiptu, w których usytuowane są liczne świątynie i monumentalne starożytne budowle, najlepiej udać się w rejs po Nilu.

Najwygodniejszym środkiem transportu jest prom turystyczny z portu wypływający kilka razy dziennie. Można tu również skorzystać z rejsów żaglowych i łodzią podwodną, albo udać się na połów ryb.

Na egipskim wybrzeżu każdy znajdzie coś dla siebie - zwolennicy leniuchowania na złocistym piasku odnajdą swoją oazę spokoju w jednej z licznych tu urokliwych zatoczek. Bardziej romantyczni mogą skorzystać z konnej przejażdżki, a na amatorów sportów luksusowych czekają pola golfowe.
Przeczytaj także: Miasta w Egipcie