El Quiser Temperatura 41°C czerwiec / Średnia temperatura

El Quiser
Egipt Egipt / Marsa El Alam

Oddalona jest 140 km na południe od Hurghady. To bezkres turkusowej wody, majestatyczne, niedostępne góry po przeciwnej stronie oraz jedna z najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego.

To raj nie tylko dla miłośników dobrej zabawy i wszelkiego rodzaju rozrywki, ale również wymarzone miejsce dla płetwonurków. Rafy koralowe rozwijają się tu niezwykle łatwo ze względu na wysoką temperaturę Morza Czerwonego. Występuje tu całe bogactwo podwodnej roślinności" - gaje namorzynowe, grupy manatów - krów morskich, rogatnice, jaskrawe kotery i mureny.

Doskonałym miejscem do nurkowania są także ciepłe, piaszczyste laguny, bowiem tam najlepiej rozwijają się niezliczone ilości małych kolorowych egzotycznych rybek. To niezwykłe miejsce może być istnym rajem i świetnym miejscem zabaw dla dzieci - świetną rozrywką będzie dla nich snorkeling - nurkowanie z rurką w płytkich lagunach.

[foto3]El Quiser to kurort z doskonale rozwiniętą bazą noclegową, gastronomiczną i kulturalno-sportową. Nawet najbardziej wymagający turyści znajdą tu coś dla siebie - wybrzeże miejscowości oferuje bowiem mnóstwo wypożyczalni wszelkiego sprzętu turystycznego. Ci, co lubią ryzyko - mogą wypożyczyć wodne skutery i motorówki. Są tu również dobre warunki do surfingu i windsurfingu. W bardziej leniwe popołudnie można na złocistym, ciepłym piasku pograć w siatkówkę plażową, albo udać się w rejs żaglowy po najbardziej uroczych zakątkach egipskiego wybrzeża.

Zadowoleni będą również turyści, którzy w czasie urlopu lubią się dobrze zabawić i posmakować regionalnej kuchni. Wystarczy przejść się ocienioną palmami promenadą, aby usłyszeć dźwięki muzyki i poczuć zapach przeróżnych regionalnych smakołyków.
Przeczytaj także: Miasta w Egipcie