Soma Bay Temperatura 30°C maj / Średnia temperatura

Soma Bay
Egipt Egipt / Hurghada

Miejscowość turystyczna Soma Bay położona jest w spokojnej zatoce Morza Czerwonego w odległości 15 km na północ od Safagi. Obecnie jest to idealne miejsce na ekskluzywny wypoczynek z dala od zgiełku i gwarnych ulic. Liczne regionalne kafejki i puby, kręte wąskie romantyczne uliczki, egzotyczna przyroda i obecność ciepłego błękitnego morza są tym, czego spragnieni słońca turyści potrzebują i odnajdują właśnie w zakątkach zatoki Soma. Miejscowość ta to raj dla nurków i amatorów gry w golfa na “zielonej” pustyni.

Soma Bay położona jest także w pobliżu kurortu Makadi Bay - równie popularnego wśród odwiedzających Egipt turystów. Jest to więc świetna baza wypadowa do innych znanych i cenionych miejscowości turystycznych, jak i świetne miejsce zarówno dla zwolenników sportów wodnych jak i dla tych, którzy w czasie urlopu lubią zatopić się w słodkim relaksie z daleka od obowiązków i wielkomiejskiej atmosfery pośpiechu.

[foto1]Długa, łagodnie opadająca do morza piaszczysta plaża ze złocistym gorącym piaskiem i srebrzystym morzem zachęca do wodnego szaleństwa. Nurkowie znajdą tutaj fascynujący podwodny świat, a miłośnicy surfingu będą mogli skorzystać z oferty działających tu specjalnych szkół, aby później w pełni móc oddać się swojej pasji. W miejscowości oprócz licznych wypożyczalni sprzętu sportowego, znajduje się również duże pole golfowe, a licznie skupione tu hotele gwarantują całą gamę udogodnień, która zadowoli nawet najbardziej wymagających gości.
Przeczytaj także: Miasta w Egipcie