Dubaj Temperatura 31°C kwiecień / Średnia temperatura

Dubaj
Emiraty Arabskie Emiraty Arabskie / Dubaj

Dubaj to drugie co do wielkości miasto, należące do Emiratów Arabskich, jest krajobrazem nowoczesności oraz jedną z największych atrakcji nad Zatoką Perską. Miasto oferuje turystom wiele wspaniałych plaż, parki rekreacyjno-wypoczynkowe, niezliczoną ilość nowoczesnych hoteli (w tym jedyny na świecie hotel siedmiogwiazdkowy - Burj Al Arab), a także niezwykłe budowle na wodzie takie jak Palm Island. W Dubaju mocno zaznaczona jest także kultura Islamu, w związku z czym znajdziemy tam również wiele historycznych budowli.

Przydatne informacje

Komunikacja
Nowoczesny system komunikacji pozwala turystom na bezproblemowe poruszanie się w obrębie miasta. Z łatwością można złapać tam taksówkę, w których w większości za kurs zapłacimy kartą kredytową. Odwiedzający Dubaj mają do dyspozycji również linię metro, która biegnie przez centrum miasta, wzdłuż ulicy Sheikh Zayed Road.

Aby całkowicie wykorzystać komunikację miejską Dubaju, należy kupić tak zwaną kartę NOL, przy pomocy której można wykupić przejazd metrem, tramwajem, autobusem i taksówką. Kartę NOL można kupić na dowolnej stacji metra w Dubaju, a także na wybranych stacjach autobusowych.

Pogoda
Mieszkańcy Dubaju mogą cieszyć się ciepłą pogodą przez cały rok, najmniej upalne są miesiące zimowe od października do maja, średnie temperatury w tym okresie to 20-35 stopni. Natomiast od czerwca do września, temperatura wzrasta i waha się między 35 a 45 stopni.

Podróżujący mogą korzystać w Dubaju z niezliczonych krytych atrakcji, które sprawiają, że jest to miejsce odpowiednie do wypoczynku przez cały rok.

Kultura
Dzięki mnogości kultur w Dubaju, mieszkańcy tego miasta słyną z ogromnej tolerancji. Liczy się, że w Dubaju spotkać można ponad 200 różnych narodowości, z których wszystkie żyją ze sobą w zgodzie oraz harmonii. Osoby, które odwiedzają to niesamowite miasto zaznają z pewnością wspaniałej gościnności, jednakże jak podczas wizyty, w każdym obcym kraju należy pamiętać o szanowaniu lokalnych zwyczajów. Główną zasadą, której należy przestrzegać z uwagi na dominującą w kraju religię muzułmańską jest skromny ubiór.

Warto zwiedzić

Burdż Chalifa
Trudno przeoczyć wznoszący się na niebanalną wysokość 828 m budynek Burdż Chalifa. Ten najwyższy budynek świata wyraźnie króluje nad dubajską panoramą. W bezchmurny dzień widok z mieszczącego się na 124. piętrze tarasu obserwacyjnego bez wątpienia zapiera dech w piersi.

Dubai Mall
Tuż obok Burdż Chalifa znajduje się ogromne centrum handlowe The Dubai Mall. Nawet cały dzień nie wystarczy, by zobaczyć wszystko, co się tam znajduje. Poza ponad 1200 sklepami i 150 restauracjami znajduje się tam również: kryty park tematyczny, lodowisko, olbrzymi wodospad, fontanna multimedialna oraz niesamowite Dubai Aquarium and Underwater Zoo.

Dubajskie fontanny
Dubajskie fontanny to jeden z największych na świecie systemów multimedialnych fontann. W trakcie wodnego pokazu strumienie wody wznoszą się na wysokość 150 m. Każdy z podświetlanych kolorowymi światłami strumieni kołysze się w rytm utworów muzycznych z całego świata, tworząc jeden z najbardziej zjawiskowych pokazów na świecie.

Palma Jumeirah
Palma Jumeirah jest jedną z największych na świecie sztucznych wysp i tym samym triumfem ludzkiego geniuszu. Zarówno miejscowi, jak i turyści skorzystać mogą z szerokiej gamy znajdujących się na palmie ekskluzywnych hoteli oraz atrakcji. Dzięki kursującej wzdłuż pnia kolei jednoszynowej połączonej z siecią tramwajową na lądzie, bez najmniejszych problemów można dostać się w głąb tej niesamowitej wyspy.

Zatoka Dubajska
Dubaj słynie z niesamowitych, sięgających nieba wieżowców, jednak prawdziwym sercem miasta jest bez wątpienia zatoka. Ujście rzeki to miejsce, w którym pierwotnie osiedliło się plemię Bani Yas. Wody zatoki były niezbędnym elementem gospodarki Dubaju: połowu pereł i rybołówstwa. Dzisiaj obszar przesiąknięty jest historią emiratu, mieści się tu Muzeum Dubajskie oraz targi złota, przypraw i tkanin. Przebywając nad zatoką, koniecznie wybierz się w rejs łodzią o nazwie abra. Niewiarygodnie niska cena 1 AED sprawia, że to prawdopodobnie najlepsza atrakcja w mieście.

Pustynia
Już zaledwie 20 minut drogi od nowoczesnych ulic rejonu Downtown Dubai podziwiać można cuda Pustyni Arabskiej - wyjątkowej atrakcji turystycznej Dubaju. Do wyboru w ramach zwiedzania między innymi: przejażdżka quadem, samochodem terenowym, sandboardnig czy też tradycyjna przejażdżka wielbłądem.
Przeczytaj także: Miasta w Emiratach Arabskich