Rezerwacja wycieczki nie została zakończona, masz na to jeszcze kilka minut wróć do rezerwacji
Lazurowe Wybrzeże Temperatura 13°C styczeń / Średnia temperatura

Lazurowe Wybrzeże
Francja Francja

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Jest najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem turystycznym w środkowej Europie. Morze w kolorze indygo, piękne plaże, niebieskie śródziemnomorskie niebo, palmy oraz kontrast- wysoko położone rejony z roślinnością alpejską.

Piękno krajobrazu, bogactwo południowej roślinności i łagodny klimat uczyniły Lazurowe Wybrzeże ulubionym miejscem wakacyjnych wyjazdów.

Region ciągnie się od Marsylii do Menton na granicy włoskiej. Pas wysokich Alp Nadmorskich chroni Wybrzeże Lazurowe przed zimnymi wiatrami wiejącymi z głębi kontynentu. 2 godziny drogi stąd znajdują się ośrodki sportów górskich w Alpach.

Część północno-wschodnią regionu zajmują tereny górskie Alp Prowansalskich, przechodzące na południu w wąski pas nizin na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zachodnią część stanowi szeroka,
płaska dolina Rodanu.

[Prowansja i Wybrzeże Lazurowe to region cudownego słońca, pięknych kwiatów, błękitnego bezchmurnego nieba i ciepłych wód Morza Śródziemnego. Wyrosły tu luksusowe miejscowości letniskowe, ściągające gości z całego świata.