Agia Pelagia Temperatura 14°C luty / Średnia temperatura

Agia Pelagia
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
To znany kurort turystyczny usytuowany na środkowym, klifowym wybrzeżu północnej Krety, 20 km od Heraklionu i około 60 km od Rethymnonu. Niegdyś miejscowość była małą wioską, która dzięki swojemu niezwykle malowniczemu położeniu zyskała popularność wśród turystów pragnących spędzić wczasy w otoczeniu pięknych krajobrazów.

[foto3]Większość hoteli w tej uroczej miejscowości położona jest na stokach wzgórz, co gwarantuje niezapomniane widoki na błękit morza i piaszczyste, urokliwe wybrzeże. Sercem miasteczka jest półkolista plaża z niedużym portem i romantyczna promenada, która zachęca do wieczornych spacerów. Przy promenadzie znajduje się sporo knajpek, tawern i kafejek, gdzie można skosztować smakołyków tradycyjnej greckiej kuchni i napić się dobrego wina.

Agia Pelagia to prawdziwy raj dla nurków, gdyż w urokliwych zatoczkach Morza Śródziemnego można podziwiać bogatą podwodną faunę i florę.

Miejscowość jest świetnym miejscem wakacyjnym zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Cisza kameralnych zatoczek sprzyja wspólnemu leniuchowaniu i opalaniu się na złocistym piasku. Ciepłe plaże zapraszają do wodnych szaleństw, sportów plażowych i snorkelingu (nurkowanie z rurką i maską, najlepiej w płytkich lagunach).

[foto2]Tym, którzy pragną relaksu z dala od zgiełku i tłoku polecamy zaciszną plażę Mononaftis, natomiast tym, którzy w czasie wakacji lubią szaleć i spędzać czas w towarzystwie najbardziej odpowiadać będzie większa plaża Lygaria Beach.

Agia Pelagia to również świetna baza wypadowa na wszelkie wycieczki fakultatywne po Krecie - możemy stąd wyruszyć na wycieczkę do stolicy Krety - pobliskiego Heraklionu i zwiedzić Muzeum Archeologiczne z 20 salami wystawowymi, albo zobaczyć największą w Grecji katedrę - Agios Minos.

W niedaleko położonym Rethymnonie z pewnością warto zwiedzić piękny, wenecki port i Loggię - niezwykle oryginalną budowlę zainspirowaną stylem palladiańskim.