Amoudara Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Amoudara
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
To niewielka miejscowość turystyczno - wypoczynkowa, położona w odległości zaledwie sześciu kilometrów od stolicy wyspy Heraklionu. Amoudara wśród turystów z całego świata cieszy się dużą popularnością ze względu na szeroką, piaszczystą plażę i duży wybór miejsc, w których można dobrze zjeść, napić się wina i dobrze się bawić.

Tawerny, puby, bary, kafeterie, jak również kramiki i sklepy z pamiątkami w sezonie nie zamierają ani na chwilę. Specyficzna lokalizacja miasta powoduje, że jest to doskonały region dla miłośników plażowania, sportów wodnych oraz nocnego życia.

W tej niewielkiej miejscowości znajdą Państwo wiele udogodnień, począwszy od luksusowych hoteli i apartamentów przez szereg sklepów, butików, aż po eleganckie restauracje i wypożyczalnie samochodów.

[foto2]Dobrze zagospodarowane piaszczysto - żwirowe plaże łagodnie opadające ku morzu należą do najdłuższych w okolicy Heraklionu. Panują tu dobre warunki do nurkowania, a w pobliskich szkółkach mogą Państwo nauczyć się podstaw tego fascynującego sportu. Amoudara została wyróżniona nagrodą "Błękitnej Flagi", która jest przyznawana nadmorskim miejscowościom za wyjątkową czystość plaż i wody.

W Amoundarze grecki duch przejawia się w typowej dla tego regionu gościnności mieszkańców. W centrum miasta, skupiającego się wzdłuż głównej ulicy, położona jest większość hoteli. Tam również znajduje się centrum nocnego życia. W barach i dyskotekach zapewniana jest rozrywka dla miłośników nocnych wrażeń. Warto tez udać się do pobliskich restauracji słynących z najlepszej kuchni na wyspie.

[foto5]Bliskość stolicy oraz dobra komunikacja sprawia, iż jest to świetna baza wypadowa na wycieczki fakultatywne dla osób pragnących samodzielnie poznać uroki wyspy - dodamy, że Kretę najlepiej zwiedzać, wypożyczonym samochodem.

Najciekawszymi oferowanymi przez hotele wycieczkami są te zabierające turystów w podróż po okolicach starożytnego Heraklionu, gdzie można podziwiać najsłynniejszy zabytek Grecji - pałac w Knossos.