Golden Beach Temperatura 9°C styczeń / Średnia temperatura

Golden Beach
Grecja Grecja / Thassos

Przeczytaj informacje o regionie:
Golden Beach to maleńka miejscowość wypoczynkowa położona na wschodnim wybrzeżu Thassos, w pobliżu stolicy wyspy Limenas oraz w sąsiedstwie takich miejscowości turystycznych jak Makryammos na północy i Skala Panagia na południu wyspy.

Ta malowniczo usytuowana miejscowość, otoczona miasteczkami portowymi, popularność zyskała głównie dzięki krystalicznie czystej wodzie morskiej i pięknemu, dobrze zagospodarowanemu wybrzeżu z niemal białym, delikatnym piaskiem.

W okolicy miasteczka znajdziemy ścieżki rowerowe, biegnące trasami, wzdłuż których wznoszą się wysokie, zielone wzgórza – raj dla pasjonatów wycieczek rowerowych. Golden Beach jest połączone trasą turystyczną z miejscowością Skala Panagia, są nawet plany, aby w przyszłości połączyć je obie w jedno, jeszcze bardziej atrakcyjne miasteczko wypoczynkowe.

[foto1]Na wybrzeżu panują dobre warunki do uprawiania sportów – windsurfingu i żeglarstwa oraz siatkówki plażowej. Z małego portu wypływają statki wycieczkowe na pobliskie wyspy i wzdłuż wybrzeża Thassos. Rejs po Morzu Egejskim to doskonała forma rozrywki, polecana zwłaszcza tym którym znudzi się plażowanie. Aktywnym wczasowiczom proponujemy zwiedzić pobliską, górzystą Potamię.

Długość plaży to zaledwie 3,5 kilometra, ale ma to swoje plusy. Łagodny spad do morza sprawia, że Golden Beach jest doskonałym miejscem do zabaw dla najmłodszych, a także atrakcyjmym miejscem dla snorkerów, którzy boją się głębokiej wody. Wśród proponowanych sportów możemy wymienić także bardzo popularne ostatnio jet-ski i water-ski.

Całą wyspę najlepiej zwiedzać wypożyczonym samochodem, a okolice wybrzeża – skuterem. W Golden Beach istnieją dwie wypożyczalnie sprzętu, w tym jedna dysponuje specjalnymi skuterami przystosowanymi do warunków górskich.