Gouves Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Gouves
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
Niewielka miejscowość turystyczna położona 20 km na wschód od Heraklionu. Region wokół Gouves częściowo wykorzystywany jest nadal na potrzeby rolnictwa. Jednak centrum turystyczne położone jest nad morzem w odległości 3 km od wioski i staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Przyczyniają się do tego przepiękne obszary zielone, przeplatane licznymi gajami oliwnymi, jak również doskonale zagospodarowana baza turystyczno-rekreacyjna.

W zasadzie znajdą tu Państwo wszelkiego rodzaju usługi, począwszy od luksusowych hoteli i apartamentów przez szereg sklepów po wypożyczalnie samochodów i rowerów. Przy głównej ulicy oraz nadmorskiej promenadzie ciągną się bary i restauracje, oferujące dania kuchni kreteńskiej jak i kontynentalnej.

[foto1]Spokojna i miła atmosfera sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób planujących rodzinny wypoczynek. Piaszczysto-żwirowe plaże pozwalają na zdobycie opalenizny w śródziemnomorskim słońcu, a liczne zatoczki świetnie nadają się do kąpieli. Goście lubiący aktywnie wypoczywać znajdą tu również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Wzdłuż morza przebiega promenada, wspaniałe miejsce na wieczorne spacery podczas zachodu słońca. Specyficzność regionu, oraz życzliwość ludności na długo pozostaną w pamięci tych, którzy tu przyjadą.

Gouves jest spokojnym miasteczkiem, osoby szukające nocnych wrażeń raczej powinny udać się do sąsiedniego Hersonissos i tam skorzystać z bogatej oferty usług. Przy głównej ulicy znajduje się przystanek autobusowy kursujący do Heraklionu, Hersonissos, Malia i Agios Nikolaos.

Dojazd z lotniska Heraklionu ok. 30 min.