Hersonissos Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Hersonissos
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
Zmieniające się w rytmie pór roku Hersonissos położone jest 26 km na wschód od Heraklionu. Z niewielkiej wioski rybackiej, miasto przerodziło się w jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc na wyspie.

Grecki duch przejawia się tutaj nie tylko w architekturze, ale także w typowej dla tego regionu gościnności mieszkańców. W zasadzie znajdą tu Państwo wszelkiego rodzaju usługi począwszy od luksusowych hoteli i apartamentów, po wypożyczalnie samochodów i rowerów.

Turyści goszczący tu latem zwykle nie szukają ciszy i spokoju, lecz przyprawionej odrobiną szaleństwa zabawy, kończącej się zwykle o świcie. W sezonie przyjeżdża tu dużo młodych ludzi, do później nocy zapełniających ulice oraz liczne puby i dyskoteki. Także miłośnicy doskonałej rozrywki na pewno nie będą zawiedzeni.

[foto6]W ciągu dnia większość gości spędza swój wolny czas na plaży. Można tu uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Popularne są windsurfing, narty wodne i loty na spadochronie za motorówką. Wieczorami zaś wszyscy spotykają się przy nadmorskiej promenadzie, wzdłuż której ciągną się rzędy tawern i kawiarni.

Przy nabrzeżu wznosi się również przepiękna rzymska fontanna w kształcie piramidy z przełomu II i III wieku naszej ery, ozdobiona mozaikami z motywem ryb. Z drugiej zaś strony przy głównej ulicy powstaje coraz więcej eleganckich restauracji i sklepów.

Po długich i nieprzespanych nocach, warto zobaczyć skansen poświęcony tradycjom dawnej Krety "Lychnostasis", gdzie znajdują się kamienne domy. Również godne polecenia jest Muzeum Życia Wiejskiego, mieszczące się w XIX - wiecznej tłoczni oliwy.

W niedalekiej odległości od miast leży park wodny AquaSplash, z licznymi basenami, zjeżdżalniami wodnymi i wodospadami.

[foto8]Wiosną i jesienią w Hersonissos jest o wiele mniej turystów, a życie toczy się wolniej i spokojniej. Z uwagi na swoje położenie miasto jest atrakcyjnym punktem wypadowym dla wycieczek po Krecie. Istnieją bardzo dobre połączenia autobusowe do wielu miejscowości na wyspie. W dogodnej odległości leżą: stolica wysp Heraklion oraz pałac w Knossos, najbardziej znany obiekt zabytkowy z epoki minojskiej.