Kiotari Temperatura 13°C styczeń / Średnia temperatura

Kiotari
Grecja Grecja / Rodos

Przeczytaj informacje o regionie:
To atrakcyjna miejscowość turystyczna na wschodnim wybrzeżu wyspy Rodos. Jej głównym atutem jest jej lokalizacja - Kiotari leży bowiem w pobliżu znanych i lubianych przez turystów miejscowości turystycznych Lindos (18 km) i Lardos (6 km). Przebywając w Kiotari, warto również wybrać się na wycieczkę fakultatywną do magicznej Doliny Motyli z licznymi modrymi jeziorkami i bajkową roślinnością.

Miejscowość słynie głównie z słonecznych i piaszczysto-żwirowych plaż, bezpiecznych również dla dzieci, ze względu na brzeg łagodnie opadający do morza oraz z czystego, zapraszającego do kąpieli morza. Panują tu dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, a w sprzęt bez problemu można się zaopatrzyć w licznie występujących tu wypożyczalniach.

[foto3]Region Kiotari to luksusowe hotele, mniejsze, bardziej kameralne hoteliki i kwatery prywatne, w których znajdziemy wszelkie udogodnienia potrzebne nam do miłego spędzenia urlopu. Jest tu kilka sympatycznych knajpek, restauracyjek i pubów, gdzie można zamówić regionalne dania, napić się wina i posłuchać muzyki. Jest to jednak miejscowość dla tych, którzy wakacje lubią spędzać z dala od zgiełku i tłoku.

Spędzając wakacje w Kiotari, warto też odwiedzić oddaloną o 4 km małą miejscowość Genaddi i wstąpić do tawerny Klimis, gdzie gospodarze serwują wyśmienite wina domowe. Ci natomiast, którzy zainteresowani są zwiedzaniem, powinni wybrać się na wycieczkę do romantycznej wioski Asklipio, nad którą wznoszą się ruiny zamku i kościół bizantyński z dobrze zachowanymi freskami.