Kissamos Temperatura 14°C styczeń / Średnia temperatura

Kissamos
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
Jest to miejscowość położona w zachodniej części Krety, w odległości 42 km od Chanii. Stare zwyczaje i tradycje są tu nadal żywe, a krystalicznie czyste morze i ogromne piaszczyste plaże sprawią, że pobyt w tym miejscu będzie udany. Region słynie z uprawy drzewek oliwnych oraz markowego wina "Kissamos". Większość turystów spędza swój wolny czas w doskonale przygotowanych do tego hotelach i apartamentach, oraz piaszczystych plażach, świetnie nadających się do uprawiania sportów wodnych.

Niewielki port w Kissamos łączy Kretę z wieloma wyspami takimi jak: Kythira, Kalmata, Gythion czy Pireus. Również organizowane są wycieczki wodne na sam cypel Gramwusa, na którym znajduje się szesnastowieczny wenecki zamek i kilka malowniczych przeważnie pustych, piaszczystych plaż. Miasteczko jest też doskonałym miejscem wypadowym, z którego w niedalekiej odległości znajdziemy wiele atrakcji archeologicznych.

[foto1]W okolicy ok. 7 km na południe od Kissamos, ponad wioską rozrzucone są pozostałości starożytnego miasta Polirrinia, gdzie nadal można oglądać relikty architektury rzymskiej. Na zachodnim wybrzeżu półwyspu, szesnaście kilometrów na zachód od miasta, krętą drogą dotrzemy do pięknych, pustych, piaszczystych plaż Falassarna. To właśnie tu znajdowało się Hellenistyczne miasto, które zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi. Gdzie do dzisiejszych czasów przetrwały jedynie ślady murów obronnych i Akropolu, tego niegdyś kwitnącego miasta portowego.