Kos Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Kos
Grecja Grecja

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Jest to grecka wysepka z archipelagu Dodekanez, leżąca tuż obok wybrzeża Turcji. Ma około 45 km długości i 10 km szerokości. Kilka niewielkich miasteczek zamieszkuje ok. 20 tysięcy mieszkańców. W sezonie wakacyjnym ludzi jest tu znacznie więcej, wyspa żyje bowiem przede wszystkim z turystyki. Przyjeżdżają tu głównie Anglicy, są też Niemcy, Szwedzi, trochę Polaków. Po polsku niestety się tu nie dogadamy, jeśli jednak znamy choć trochę angielski lub niemiecki, na pewno nie będziemy mieli kłopotów z porozumieniem się.

Miejscowe kurorty, takie jak - stolica wyspy, Kardamena czy Marmari nie są może miejscami pełnymi zabytków czy muzeów, na pewno jednak zadowolą amatorów relaksu i dobrej zabawy. W ciągu dnia większość turystów wypoczywa nad morzem.

Jeżeli natomiast szukamy nowych wrażeń, to liczne wypożyczalnie oferują nam takie atrakcje, jak narty i skutery wodne czy nurkowanie. Zdecydowanie zaś największym hitem tutejszych plaż jest lot spadochronem za płynąca motorówka, podczas którego można wzbić się na wysokość kilkadziesiąt metrów.
Ci, którzy marzą o prawdziwym greckim folklorze, mogą być rozczarowani - jest jego jak na lekarstwo. Ale nie ma sie czemu dziwić, bowiem głównym atutem tej malowniczej wysepki jest możliwość relaksu i wybornej zabawy.