Koskinoue Temperatura 13°C styczeń / Średnia temperatura

Koskinoue
Grecja Grecja / Rodos

Przeczytaj informacje o regionie:
Ta niewielka miejscowość turystyczna swoją popularność zawdzięcza wyjątkowo atrakcyjnej lokalizacji - leży bowiem między ważnymi greckimi miejscowościami - Rodos i Faliraki, a także w pobliżu znanej i chętnie odwiedzanej przez turystów Kalithei. Jednak powodem, dla którego wielu turystów decyduje się na urlop właśnie w Koskinoue jest duży kompleks hotelowy znajdujący się zaledwie 1,5 km od miejscowości, proponujący swoim gościom szereg rozrywek, udogodnień i imprez kulturalnych.

Miejscowość zachwyca odczuwalną tu wyjątkową atmosferą wynikającą z połączenia krajobrazu kolorowych domków budowanych w typowo rodyjskim stylu z labiryntem wąskich, brukowanych i krętych uliczek pełnych kwiatów.

[foto2]Uwagę przyciągają imponujące drewniane wrota do miasteczka - utrzymane w tonacji żywych kolorów - czerwieni, turkusu i żółtego i ozdobione etnicznymi symbolami i żelaznymi okuciami sprawiają, że w momencie ich przekraczania ma się wrażenie, że wstąpiliśmy w magiczny, bajkowy świat.

W niewielkiej odległości od samej miejscowości, w pobliżu hoteli do naszej dyspozycji mamy tętniące życiem liczne bary, dyskoteki i tawerny usytuowane zaraz przy piaszczystej, słonecznej plaży.

Miłośnicy greckiej kuchni, którzy zdecydowali się przybyć w okolice Koskinoue, z pewnością nie będą zawiedzeni, gdyż wiele z tutejszych restauracji i knajpek proponuje swoim gościom specjały greckiej kuchni. Narzekać nie mogą także zwolennicy zabaw do białego rana - niektóre dyskoteki usytuowane przy hotelach otwarte są dopóki trwają tańce i śpiewy.

[foto1]Ciepłe morze zaprasza do kąpieli, a pełne słońca wybrzeże świetnie nadaje się do leniuchowania i opalania się na ciepłym piasku oraz do uprawiania sportów plażowych i wodnych.

Plaże w pobliżu Koskinoue są doskonałym miejscem na wypoczynek również dla rodzin z dziećmi - można tu spokojnie i miło spędzić wakacje w osłoniętych zatoczkach, z dala od zgiełku i tłoku kurortów położonych w bezpośrednim otoczeniu dużych miejscowości turystycznych.

Do najpiękniejszych plaż okolicy zalicza się oddalona o zaledwie 2,5 kilometra od Koskinoue plaża Reni, doskonałe miejsce na relaks.