Lardos Temperatura 14°C luty / Średnia temperatura

Lardos
Grecja Grecja / Rodos

Przeczytaj informacje o regionie:
Lardos to mała, sympatyczna miejscowość wypoczynkowa położona w odległości ok. 7 km na południe od Lindos. Jej lokalizacja na wschodnim - spokojniejszym brzegu wyspy Rodos sprawia, że jest to miejsce idealne dla tych wczasowiczów, którzy w czasie urlopu cenią sobie ciszę i błogi relaks z dala od zatłoczonych plaż i zgiełku.

Jednak bardziej rozrywkowi i żądni zwiedzania turyści nie będą mogli narzekać - istnieje sieć szybkich i tanich połączeń komunikacyjnych z pobliskim Lindos, gdzie życie towarzyskie nie umiera od rana do późnych godzin nocnych i gdzie w pobliżu znajduje się jeden z najważniejszych greckich zabytków - słynny Akropol.

Największym atutem Lardos jest piaszczysto-żwirowa plaża - długa i rozłożysta oraz obecność hoteli i miejsc, oferujących gościom szeroki wachlarz rozrywek i udogodnień. Są tu bary, kafejki, restauracje, wypożyczalnie rowerów i sprzętu sportowego dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje. W miejscowości panują dobre warunki do uprawiania przede wszystkim sportów wodnych jak windsurfing i parachuting i plażowych. Najładniejszymi plażami okolicy są położone od siebie w odległości 3 km Lardos Bay i Glustra Beach.

[foto1]Lardos to miasteczko idealne dla miłośników romantycznych spacerów ze względu na licznie występujące tu parki z fontannami i czyste, zielone skwery, przy których znajdują się kawiarnie i restauracje serwujące chłodne napoje, jak słynne "greek coffee" i regionalny coctail "Ouzo". Dania domowe zamówić możemy w lubianych przez turystów restauracjach "Pastitsio" i "Grilled lamb".

W mieście uwagę przyciąga przede wszystkim fontanna Era Vrissi usytuowana na środku głównego skweru oraz kościół Agios Taxiarchas z zabytkową dzwonnicą, położony w zabytkowej części miasta. Dużego uroku dodają cyprysy okalające dziedziniec budowli.

Życie towarzyskie i kulturalne budzi się tu wieczorami - w pobliżu głównych parków odbywają się koncerty lokalnych zespołów. Zwolennicy bardziej współczesnej muzyki mogą wybrać się w okolicę, w której skupiają się główne hotele - tam można się pobawić i posłuchać dobrej muzyki w dyskotekach i klubach karaoke.

Dodatkowymi formami rozrywki są wycieczki fakultatywne na wyspy Simi i Marmaris w Turcji - organizowane przez lokalne biura turystyczne i hotele.

Czas przejazdu z lotniska: ok. 90 min. (70 km).