Litochoro Temperatura 14°C marzec / Średnia temperatura

Litochoro
Grecja Grecja / Riwiera Olimpijska

Przeczytaj informacje o regionie:
To znana miejscowość wypoczynkowa położona u stóp przepastnego Olimpu. Najbardziej upodobali ją sobie miłośnicy trekkingu i wspinaczki górskiej, ze względu na dużą ilość przeróżnych, malowniczych tras górskich.

Krajobrazy, które będziemy mieli okazję podziwić w Litochoro zadowolą nawet największego estetę. Niewątpliwym atutem miejscowości jest jej położenie – łatwo dostać się tu autobusem z pobliskiego miasteczka Katerini, Mitikas i Leptokaria.

Litochoro cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata – i nic dziwnego. Proszę sobie wyobrazić kurort wypoczynkowy ze wszystkimi możliwymi atrakcjami, gwarantującymi nam udany wypoczynek, w otoczeniu gór, przełęczy skalnych i wąwozów porośniętych dziką przyrodą, a wszystko to w otoczeniu piaszczystych plaż i błękitnego morza. Czy można się oprzeć takiemu miejscu?

Plaże
Ośrodkiem turystycznym, w którym skupiona jest większość hoteli i atrakcji turystycznych jest Litochoro Plaka - kurort położony w odległości 5 km od samego Litochoro oraz w bliskim sąsiedztwie miasteczka Dion - znanego centrum archeologicznego. Wiele z tutejszych hoteli swoim gościom oferuje dużo atrakcji - różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, baseny, boiska do siatkówki i koszykówki. Plaże są tu świetnie zagospodarowane, rozłożyste i piaszczyste z drobnymi kamykami.

[foto1]Miasteczko jest interesujące ze względu na tak szeroką ofertę wypoczynkową, że każdy jest w stanie znaleźć formę rozrywki najbardziej dla siebie odpowiednią. Ci, którzy lubią leniuchować na plaży, popijając zimne napoje i beztrosko opalając się na słońcu – będą mieli okazję zaszyć się w jednej z wielu cichych zatoczek. Natomiast zwolennicy aktywnych wakacji mogą wybrać się na pieszą wędrówkę po górach lub uprawiać sporty wodne. Istnieje tu również możliwość uprawiania raftingu i kajakarstwa. Najlepiej nadaje się do tego kanion rzeki Enipeas.

W miasteczku nie ma wielu zabytków, ale jego centrum jest świetnym miejscem na popołudniowy wypoczynek – w parkach i przy głównych uliczkach znajdziemy sporo przytulnych kafejek, barów i knajpek, gdzie można smacznie zjeść i posmakować greckiego wina.