Riwiera Olimpijska Temperatura 9°C styczeń / Średnia temperatura

Riwiera Olimpijska
Grecja Grecja

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Wysokie góry Olimpu zatrzymują masy chłodnego powietrza, dzięki czemu słoneczna pogoda jest tutaj pewna. Zielone gaje oliwne, gwarne tawerny, wspaniały ciepły klimat przyciągają jak magnes i kiedy damy się skusić możemy nie tylko poznać fascynujących ludzi, ale i zapoznać się z niezwykłą historią.

Bogata historia tego kraju i warunki klimatyczne decydują o tym, że jest ona celem archeologów i historyków, ale przede wszystkim milionów turystów z całego świata. Wieczorami ze wszystkich okien i drzwi dochodzi radosna muzyka. A trzeba wiedzieć, że nikt tak nie umie bawić się wspólnie jak Grecy. Mieszkańcy przyzwyczajni do turystów, chętnie zapraszają na gyrosa z kurczaka, na baraninę i wino.

Pomimo wielu miejscowości wypoczynkowych, nie należy obawiać się spotkania z betonowym osiedlem wielkich hoteli. Portowe wioski i miasteczka wypełniają zwykle małe domki, kawiarnie, tawerny, dyskoteki oraz liczne sklepy.

Ma charakter śródziemnomorski z długim suchym latem i chłodniejszą wilgotną zimą. Wpływ Morza Egejskiego sprawia, że na wybrzeżu jest on bardziej łagodny niż w centrum lądu.

Piękno Grecji zachwyca przybyszów, a sama Riwiera Olimpijska łączy w sobie urok morza i gór. Rekreacja na wybrzeżu Macedonii to przede wszystkim kąpiele słoneczne i morskie oraz spacery brzegiem morza czy też górskimi szlakami.

Wycieczki piesze: to chyba najwspanialszy sposób poznania uroków Grecji. Bliskość najsławniejszej góry starożytności prowokuje do bliższych spotkań. Wprawdzie wspinaczka na najwyższy szczyt Olimpu - Mitikas (2917 m n.p.m.) należy do forsownych wypraw, warto jednak wybrać się na spacer wąwozem rzeki Enipeas albo do ruin klasztoru św. Dionizego.

Nie tylko życie biegnie tu własnym torem, ale nawet czas jest inaczej odmierzany. Nie każdy też może przekroczyć granicę tego państewka. Jest to dozwolone jedynie w przypadku pełnoletnich mężczyzn, a i to nie wszystkich. Na szczęście zakątki, do których nie udaje się dojść pieszo można podziwiać z pokładów łodzi pływających wzdłuż niedostępnej części wybrzeża.
Położenie Leży we wschodniej części Macedonii nad spokojnym Morzem Egejskim. Region ten słynie z piaszczystych plaż i ciepłego morza.