Sissi Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Sissi
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
Mała i spokojna miejscowość, niegdyś wioska rybacka położona jest między miejscowością Malią a Agios Nikolas. To wymarzone miejsce dla tych, którzy urlop pragną spędzić z dala od miejskiego zgiełku i tłoku.

Ciepły piasek plaż i błękitne morze zapraszają do leniuchowania i kąpieli. Sissi to również doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi - małe, osłonięte zatoczki oferują bezpieczne warunki do wodnych szaleństw i zabaw dla naszych pociech.

Niewątpliwym atutem tej maleńkiej miejscowości jest jej położenie - od stolicy Krety Heraklionu dzieli tę miejscowość zaledwie ok. 40 km. Miejscowości połączone są liniami autobusowymi, co sprawia, że wycieczkę do Heraklionu możemy zaplanować na dowolną porę w ciągu dnia.

[foto1]Uwagę turystów przyciąga także ładny, idylliczny port należący do miasteczka Sissi z różnobarwnymi budkami rybackimi. Port usytuowany jest w naturalnej, romantycznej zatoce z plażami żwirowo-skalnymi.

Przytulne kawiarnie, małe sklepiki i wyborne tawerny z pysznymi greckimi potrawami nadają tej miejscowości szczególnego uroku. Kilka przepięknych zatok kąpielowych z plażami piaszczysto-żwirowymi znajdą Państwo także poza tymi miejscowościami.

Dojazd z lotniska Heraklion ok. 1 godz.