Stalida Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Stalida
Grecja Grecja / Kreta

Przeczytaj informacje o regionie:
Jest to przybrzeżna miejscowość położona 35 km na wschód od Hereklionu. Jej największym atutem jest także usytuowanie między Malią i Hersonnisos - jednymi z najpopularniejszych kreteńskich kurortów. W ostatnim okresie Stalida przeżywa prawdziwy rozkwit i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie. Z pewnością dla tego, iż znajdują się tu doskonałe warunki do wypoczynku. Sezon letni trwa tu wyjątkowo długo, rozpoczyna się wcześnie, a kończy później niż w innych regionach.

Znajdą tu Państwo jedne z najdłuższych piaszczystych plaż na wyspie, które w okresie lipca i sierpnia bywają bardzo zatłoczone. Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością nie będą się nudzić. W Stalidzie można skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych, jak m.im. windsurfing, żeglarstwo, narty i pływanie na rowerach wodnych.

[foto2]Stalida swą popularność zyskała również dzięki doskonale zagospodarowanej bazie turystycznej, składającej się z licznych hoteli i apartamentów, zapewniających wszelką rozrywkę i miłą atmosferę.

W centrum słonecznego miasteczka, wzdłuż nadmorskiej promenady, będącej ulubionym miejscem spotkań zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, ciągną się liczne tawerny, kawiarnie, bary, dyskoteki oraz sklepy z pamiątkami. W pobliskich restauracjach, mogą państwo posmakować charakterystycznych dla kuchni kreteńskiej owoców morza.

Po zdobyciu opalenizny w śródziemnomorskim klimacie, warto wieczorem przysiąść na chwile przy plaży, a by podziwiać malowniczy zachód słońca.

Miasteczko jest też doskonałym punktem wypadowym na wycieczki fakultatywne. W dogodnej odległości leżą: stolica wysp, Heraklion oraz pałac w Knossos - najbardziej znany obiekt zabytkowy z epoki minojskiej. Większość turystów korzysta również z wypożyczalni samochodów, by zwiedzić w ten sposób pozostałe regiony Krety.