Thassos Temperatura 14°C marzec / Średnia temperatura

Thassos
Grecja Grecja

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Słynne w starożytności z posiadania bogatych złóż złota i marmuru, leży tuż przy wybrzeżu wschodniej Macedonii (6 km lub 4 mile).

Jej zalesione góry, potoki i plaże wraz z hotelami najwyższej jakości, stanowią o niezwykłej atrakcyjności turystycznej wyspy. Sceneria wyspy mieszczącej się na 380 km kwadratowych utrzymana jest w marmurze i szaro - zielonym gnejsie.

Turyści, którzy lubią nie tylko plażowanie, będą zachwyceni. Wyspa może poszczycić się wysokiej klasy zabytkami, które najlepiej zwiedzać po południu, kiedy temperatura nieco spadnie. Najciekawsze z nich to greckie, starożytne świątynie Ateny, Dionizosa i Herkulesa oraz ruiny antycznego Akropolis.

W centralnej części wyspy wznoszą się góry. Granitowa grań góry Ypsari wyłania się z okolicy na wysokość 1003 metrów. Są one idealnym miejscem wycieczek pieszych lub samochodowych dla turystów.

Okresowe deszcze jesienią i zimą podtrzymują bujną przyrodę, która uatrakcyjnia krajobraz. Znajduje się tam parę gatunków sosny: sosna morska, sosna Aleppo i korsykańska, a także oliwki, orzechy włoskie a nawet topole.

Na wyspie możemy korzystać z transportu publicznego. Codziennie jeździ wiele autobusów do Limenarii i Golden Beach via Panagia oraz Potamii, a także do Theologos i Aliki. Kilka autobusów dziennie wyruszą wokół wyspy podążając ' za słońcem'.

Możemy także użyć łodzi do opłynięcia wyspy z przerwami na kąpiel i piknik. Przeważnie łodzie wypływają z małego portu Limenaki rano i wracają po południu. Istnieje możliwość wynajęcia samochodu, motoru lub roweru.