Zakynthos Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Zakynthos
Grecja Grecja

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Jest to idylliczna wyspa, której magia na zawsze zapadnie Państwu w pamięci. Wyspa ze szmaragdowymi plażami, górskimi szczytami, lasami sosnowymi, pięknymi kwiatami, czarującymi jaskiniami oraz tradycyjną architekturą, malowniczymi małymi uliczkami i gościnnymi mieszkańcami.

Zakynthos należy do archipelagu wysp jońskich położonych na zachodzie Grecji. Wenecjanie nazywali wyspę."Fior di Levante" czyli "kwiatem wschodu" lub "Iliessa" czyli "pełna drzew".

Tysiące ludzi rok rocznie wybiera tę wyspę na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Jeśli zdecydujecie się Państwo odwiedzić Zakynthos, zapewne oczaruje Was słynna zatoka Laganas, najdłuższa i najbardziej piaszczysta plaża Morza Śródziemnego. Plażę tę wybrały dla siebie również żółwie morskie, które co roku składają tu jaja.

To urocze miejsce z niepowtarzalną scenerią w połączeniu ze zmysłową atmosferą i bezgraniczną gościnnością mieszkańców zapewne na długo zapadnie w Państwa pamięci. Zakynthos, wyspa pełna wyzwań, miłych niespodzianek, naturalnego piękna to idealne miejsce na spędzenie wakacji!