Benalmadena Temperatura 19°C marzec / Średnia temperatura

Benalmadena
Hiszpania Hiszpania / Costa del Sol

Przeczytaj informacje o regionie:
Ta niezwykle malownicza miejscowość turystyczna swoją popularność zawdzięcza dogodnemu położeniu – leży bowiem na samym wybrzeżu Andaluzji, między takimi znanymi i luksusowymi kurortami jak Marbella i Malaga. Niecałe 5 kilometrów na zachód od Benalmadeny znajduje się chętnie odwiedzany przez turystów kurort Torremolinos.
Benalmadena jest największym portem jachtowym na Costa del Sol. Puerto Marinę ze wszech stron otaczają pięknie udekorowane kwiatami budynki w śródziemnomorskim stylu. Sama miejscowość podzielona jest na dwie dzielnice – wiejską o nazwie pueblo i typowo turystyczną i bardziej ekskluzywną zwaną costa. Ciągnąca się 9 km piaszczysta plaża, bajecznie ciepłe morze, dobrze wyposażone wypożyczalnie wszelkiego wodnego sprzętu są tym, co turyści odwiedzający tę uroczą miejscowość cenią najbardziej. Jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi. Nasze pociechy na pewno nie będą się nudzić zwiedzając popularny w Benalmadenie park rozrywki Tivoli World (karuzele, kolejki górskie, bungee, pałac strachu), czy słynne delfinarium Salwo Marina. Szeroka promenada zachęca do wieczornych spacerów, a pobliskie knajpki kuszą zapachem śródziemnomorskich dań.

[foto1]Na nudę nie będą mogli narzekać także dorośli, zwłaszcza zwolennicy aktywnego wypoczynku i miłośnicy nocnych wypadów do barów, dyskotek i zabawy do białego rana. Oprócz wesołego klimatu licznie występujących tu kafejek i pubów (w centrum jest ich ponad 200), Benalmadena oferuje turystom szeroki program kulturalny, np. w hotelu Torrequebrada codziennie o godzinie 22:00 odbywa się “Show flamenco i rewia.”
Spędzając wczasy w tak uroczej miejscowości jak Benalmadena nie można ominąć parku La Paloma z jeziorem, fontanną i kawiarenką i znajdującego się niedaleko parku Selvo Marina, w którym organizowane są pokazy sztuczek w wykonaniu pingwinów, delfinów i lwów morskich.