Blanes Temperatura 12°C luty / Średnia temperatura

Blanes
Hiszpania Hiszpania / Costa Brava

Przeczytaj informacje o regionie:
Miejscowość leży w pobliżu znanych kurortów turystycznych, jak Lloret de Mar (6 km), Tossa de Mar (15 km) i Malgrat de Mar oraz w odległości 45 km od kulturalnego centrum Costa Bravy – Girony.

Blanes znana jest przede wszystkim z dużej, piaszczystej plaży – jednej z najdłuższych na wybrzeżu, a także z ogrodów botanicznych „Pina Rosa” i “Mutra”. Ogród “Mutra” powstał w roku 1928, a dziś możemy w nim podziwiać 7000 gatunków tropikalnych, śródziemnomorskich i afrykańskich roślin.

To miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci, którzy lubią wylegiwać się na słonecznych plażach, jak i ci, którzy wakacje wolą spędzać aktywnie.

Na wybrzeżu panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i plażowych, a usytuowane przy plaży wypożyczalnie udostępniają wszelki sprzęt sportowy. Znajdziecie tu Państwo również malowniczą przystań jachtową, średniowieczny kościół i ruiny warowni z X wieku.

[foto2]Świetnym miejscem na spędzanie wolnego czasu jest wysadzana palmami, zachęcająca do romantycznych spacerów 4-kilometrowa promenada, przy której znajdują się kawiarenki, puby i restauracje kuszące zapachem śródziemnomorskich dań.

Miłośnicy nocnego życia i dobrej zabawy, również nie będą się tu nudzić – w mieście znajduje się zawsze pełna i roztańczona dyskoteka, a w samym miście często organizowane są wieczorne imprezy i pokazy tańców ludowych, które z pewnością zainteresują miłośników tradycji i kultury.

W mieście znajduje się mnóstwo hoteli różnej klasy – od tych luksusowych, swoim gościom ofrującym beseny i korty tenisowe, po te mniejsze - bardziej kameralne i przytulne. W miasteczku znjaduje się także port sportowy, a w pobliskim Lloret de Mar – 18-dołkowe pole golfowe.