Calella Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Calella
Hiszpania Hiszpania / Costa Brava

Przeczytaj informacje o regionie:
To jedno z najsłynniejszych miejscowości na wybrzeżu Costa del Maresme. Swoją popularność miasto zawdzięcza nie tylko zabytkowemu centrum, słonecznej plaży i szerokiej gamie oferowanych rozrywek, ale także atrakcyjnej lokalizacji – od stolicy Katalonii - Barcelony miejscowość dzieli odległość zaledwie 45 km. Istnieje również dogodne połączenie z Blanes – znanym kurortem ze słynnym ogrodem botanicznym.

Złocista, długa i czysta plaża i wysadzana palmami romantyczna promenada są głównymi atutami miejscowości. Duże wrażenie robi krajobraz błękitnego morza, otaczających je urwistych klifów i samotnej latarni morskiej w tle.

Przy plaży usytuowane są najbardziej luksusowe hotele oraz większość pubów i restauracji, w których można zamówić dania kuchni regionalnej i napić się dobrego wina. Przy plaży znajduje się kilka wiecznie pełnych dyskotek często otwartych do ostatniego gościa.

[foto1]Miasto słynie przede wszystkim z licznie organizowanych tu imprez kulturalnych. W sezonie, zwłaszcza wieczorami, organizowane są koncerty folklorystyczne i pokazy hiszpańskich tańców narodowych – flamenco i sardany. W mieście, każdego lata odbywa się kilka większych imprez, które cieszą się wielką popularnością wśród turystów – są to między innymi słynny Festiwal Muzyczny i Parada Olbrzymów. Zachwyceni będą także wielbiciele zimnego piwa, gdyż w październiku odbywa się tu festyn piwny “Oktoberfest”.

Calella jest także świetnym miejscem na wypoczynek dla rodzin z dziećmi – w sezonie, co piątek odbywają się przedstawienia dla dzieci. Wiele z usytuowanych tu hoteli posiada baseny z brodzikiem i place zabaw. Z dziećmi warto też wybrać się do oddalonego o 30 km Lloret de Mar, gdyż w okolicach kurortu znajduje się wielkie centrum sportów wodnych – Water World - wspaniała rozrywka dla dzieci i dorosłych.