Costa Blanca Temperatura 16°C styczeń / Średnia temperatura

Costa Blanca
Hiszpania Hiszpania

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Na Costa Blanca bardzo popularny jest wypoczynek w znanym kurorcie Benidorm oraz w miejscowościach Denia, Moraira, Altea/Albir, Calpe i La Manga. Benidorm to rozrywka i zabawa w każdej postaci przez 24 godziny na dobę. Na kąpiele słoneczne zapraszają dwie wspaniałe piaszczyste plaże.

Denia to znana miejscowość wypoczynkowa, która zachowała sporo ze swojego pierwotnego uroku z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami położona u stóp góry Montgo. Moraira to miasteczko winnic i rybaków. Lekko górzysty krajobraz i piękna piaszczysta zatoka to jego niewątpliwe atuty.

Altea/ Albir to znana miejscowość wypoczynkowa ok. 8 km od Benidormu położona nad piękną 5-kilometrową zatoką. Znana i chętnie odwiedzana plaża Playa Albir znajduję się ok. 1,5 km od centrum.

Calpe leży u stóp wysokiej na 328 m skały, która jest symbolem Costa Blanca. Po obu jej stronach roztaczają się piaszczyste plaże i zatoki. Na spacery zaprasza piękna nadmorska promenada. La Manga to miejscowość położona na cyplu pomiędzy Morze Śródziemnym a Mar Menor ok. 125 km na południe od Alicante. Piaszczyste, lekko opadające ku morzu plaże są idealne dla dzieci.