Fuengirola Temperatura 17°C luty / Średnia temperatura

Fuengirola
Hiszpania Hiszpania / Costa del Sol

Przeczytaj informacje o regionie:
[foto2]To typowo turystyczne miasteczko, które liczy 43 tysiące mieszkańców. Przez władze Unii Europejskiej zostało odznaczone za czystość i wyposażenie. Leży w dolinie góry Sierra de Mijas i właśnie takiemu położeniu zawdzięcza niezwykle malownicze krajobrazy. Bogata tropikalna roślinność, zadbane nadmorskie promenady zachwycające turystów obfitością egzotycznych kwiatów i palm, bliskość licznie występujących kafejek, barów i wypożyczalni sprzętów wodnych - wszystko to przyciąga turystów do tego niezwykłego miejsca. Ciekawe wrażenie robi port, będący swoistą mieszanką archaiczności z nowoczesnością - obok luksusowych jachtów spotkać tu można niemal zabytkowe kutry rybackie. Warty obejrzenia jest z pewnością górujący nad miastem zamek San Isidro.

[foto1]Fuengirola, jak każdy nadmorski kurort w Andaluzji oferuje turystom całą gamę udogodnień i rozrywek. Jest to miejsce specjalnie atrakcyjne dla miłośników windsurfingu (w Fuengiroli mieści się szkoła windsurfingu) i wszelkich sportów wodnych, jak np. siatkówka plażowa. W porcie można natomiast wypożyczyć jacht, motorówkę czy skuter wodny.

Nie zabraknie tu atrakcji dla dzieci, gdyż w Fuengiroli znajduje się park wodny Parque Acuatico Mijas – prawdziwy raj dla miłośników wodnego szaleństwa. Samo wybrzeże o długości 6,5 kilometra obfituje w knajpki, puby, dyskoteki i bary serwujące dania typowe dla kuchni śródziemnomorskiej skomponowane z owoców morza i warzyw.

Największą popularnością wśród odwiedzających wybrzeże Costa del Sol cieszy się jedna z najstarszych dzielnic miasta - Paseo Maritimo. To miejsce idealne dla tych, którzy lubią sentymentalne podróże w czasie. Mnóstwo tu zabytkowych wąskich uliczek i uroczych zakątków z domkami malowanymi białą farbą i przyozdobionymi kwiatami.

Długa plaża w Fuengiroli jest podzielona na kilka mniejszych odcinków, z których każdy dysponuje własnym ekwipunkiem turystycznym i wypożyczalniami sprzętów plażowych. Dodatkowym atutem tej uroczej miejscowości jest fakt, że położone jest 30 km od Malagi.