Gran Canaria Temperatura 21°C styczeń / Średnia temperatura

Gran Canaria
Hiszpania Hiszpania

Przeczytaj informacje o regionie:
Opis Wyspa należy do Archipelagu Wysp Kanaryjskich i na całym świecie słynie z przepięknych, ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż i wysokich wydm. To niezwykłe miejsce, w którym zawsze świeci słońce, jest prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników ciepła, plaży i sportów wodnych. W Playa del Ingles, Maspalomas i Puerto Rico znajdą Państwo komfort i rozrywkę, a na północy - długie doliny z malowniczymi widokami - gaje oliwne, plantacje bananowców i drzewek cytrusowych są tu stałym elementem krajobrazu.

Przepiękne apartamenty, bungalowy i hotele gwarantują udany wypoczynek, prawie wszystkie znajdują się w pobliżu kawiarni, restauracji i sklepów. Wyspa tętni życiem, podobnie jak Teneryfa, czy Ibiza - dyskoteki, knajpki i kluby nocne otwarte są często do ostatniego gościa.

Słońce świeci tu nieustannie przez większą część roku, podkreślając złocisty kolor wydm i bujną zieleń roślin. Rozłożyste, złociste plaże i ciepłe wybrzeża Atlantyku zachęca do kąpieli i uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Gran Canaria, choć jest wyspą, ma niezwykle urozmaicony krajobraz. Są tu wysokie brzegi klifowe i okolice górzyste z małymi, przycupniętymi w dolinach wioskami.

Jednak tym, co najbardziej charakterystyczne dla wyspy są tętniące życiem kurorty z wygodnymi hotelami i eleganckimi promenadami, gdzie od zmierzchu do świtu kwitnie prawdziwe nocne życie. Sprzyjają temu łagodny klimat i wielość restauracji serwujących dania lokalnej i międzynarodowej kuchni.
Transport Na Gran Canaria istnieje dobrze rozbudowana sieć połączeń autobusowych. Do wszystkich miast i wielu wiosek można dostać się publicznymi środkami komunikacji. Informacje o przystankach i godzinach wyjazdu mogą Państwo uzyskać w recepcji lub u polskich rezydentów.

Po całym wybrzeżu można podróżować autobusami linii SU, które kursują co 20 min w kierunku większych nadmorskich kurortów. Cena przejazdu około 1-2 euro w zależności od długości trasy. W Las Palmas autobusy oznaczone są symbolem Directo i kursują co 20 minut z przystanków na terenie Playa del Ingles.