La Gomera Temperatura 29°C sierpień / Średnia temperatura

La Gomera
Hiszpania Hiszpania

Przeczytaj informacje o regionie:
Atrakcje turystyczne
Największą atrakcją La Gomery jest Park Narodowy Garajonay. Park w roku 1986 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Możemy tu napotkać egzotyczną roślinność - sosny kanaryjskie i ogromne wrzosy.

Obszar Parku należy do najstarszych miejsc na świecie i stanowi świetne miejsce dla turystów lubiących spacery i piesze wędrówki. Podziw budzą potężne masywy skalne, bogato porośnięte roslinnością (często niespotykanych rozmiarów), wpadające wprost do błękitnego oceanu. Niesamowity widok tworzą też liczne, głębokie, spowite mgłą wąwozy przecinające wyspę.

La Gomera jest dobrym miejscem na wycieczkę fakultatywną, gdyż można ją zwiedzić wzdłuż i wszerz w ciągu jednego dnia. Aby zwiedzić wyspę, najlepiej wybrać się w jeden z często organizowanych rejsów po archipelagu, które wyruszają z Teneryfy i Gran Canarii.

Stolicą wyspy jest port San Sebastián, którego zabytki związane są głównie z postacią Krzysztofa Kolumba. To właśnie tutaj zatrzymywał się ten sławny odkrywca, aby uzupełnić zapasy pitnej wody.