Lloret de Mar Temperatura 12°C luty / Średnia temperatura

Lloret de Mar
Hiszpania Hiszpania / Costa Brava

Przeczytaj informacje o regionie:
Miejscowość położona jest w sąsiedztwie znanych kurortów turystycznych – Blanes i Tossa de Mar oraz w odległości 70 km od Barcelony.

To najsłynniejszy kurort “Dzikiego Wybrzeża” - raj dla wielbicieli dobrej zabawy i szaleństw do białego rana. W miejscowości aż roi się od knajpek, barów, dyskotek, klubów nocnych, kawiarenek, tawern i pubów, w których muzyka i tańce nigdy się nie kończą.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą udać się na koncert zespołów folklorystycznych, bawić się do białego rana w miejscowych dyskotekach, albo wziąć udział w beach party.

Miłośnicy “sportów bardziej ekstremalnych” mogą natomiast odwiedzić kasyno lub skorzystać z organizowanych tu skoków na bungee.

[foto1]W Lloret de Mar na każdym kroku spotykamy miejsce, w którym możemy miło spędzić czas. To kurort przeznaczony nie tylko dla rozrywkowych, ale także dla rodzin z dziećmi – na przedmieściach miejscowości znajduje się wodny park rozrywki Water World, a marina posiada Aquatic Zoo, w którym organizowane są pokazy sztuczek delfinów.

W niedalekiej odległości od miasta usytuowany jest duży, malowniczy Port de Cala Can z 132 miejscami do cumowania. Z portu wypływają wycieczki promowe po okolicach Costa Bravy – do najciekawszych należą rejsy łodzią ze szklanym dnem.

Plażę Lloret z obu stron otaczają wysokie urwiska skalne, a istniejące tak, urokliwe, osłonięte zatoczki stwarzają świetne warunki do odpoczynku z dala od zgiełku. Właśnie w tych skalnych zatoczkach panują najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Najlepsze miejsca nurkowe to zatoki Punta Roja i Els Mulans.

[foto3]Wzdłuż głównej, eleganckiej promenady zwanej “Passeig Verdaguer” i w jej okolicy znajdują się dziesiątki barów i kawiarni. Polecamy odwiedzić uroczo położoną kawiarnię Calla Banys – miła obsługa i klimat tego miejsca z pewnością sprawi, że miło spędzimy tak wolny czas.

Zaraz przy plaży usytuowana jest większość najbardziej luksusowych hoteli orerujących swoim gościom wszelkie możliwe udogodnienia.

W miejscowości nie będą się nudzić nawet zwolennicy zwiedzania – historia Lloret de Mar liczy około 2 tys. lat – swoją siedzibę mieli tu starożytni Rzymianie i Iberyjczycy. W mieście, głównie w okolicach starego miasta zachowały się nieliczne ślady z okresu starożytnego.

Warto jednak zwócić uwagę na młodsze zabytki – renesansowy kościół Sant Roman i średniowieczny zamek wznoszący się nad plażą.