Marbella Temperatura 19°C marzec / Średnia temperatura

Marbella
Hiszpania Hiszpania / Costa del Sol

Przeczytaj informacje o regionie:
Ten jeden z najpopularniejszych kurortów “Wybrzeża Słońca”, otoczony pięknymi plażami kusi turystów nie tylko ciepłym śródziemnomorskim klimatem i egzotyczną roślinnością, ale również wszelkimi możliwymi udogodnieniami i formami rozrywki, oferowanymi przez liczne hotele wysokiej klasy. Jak sama nazwa regionu wskazuje – “tu zawsze świecie słońce”, dlatego to niegdyś typowo rybackie, maleńkie miasteczko – dzisiaj jedna z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wybrzeża zawsze przyciągało i nadal przyciąga rzesze zagranicznych turystów pragnących wypoczynku bądź rozrywki. Wielu miłośników i znawców kultury i sztuki przyjeżdża w te rejony podziwiać pozostałości pełnej przepychu, orientalnej kultury islamu. Malownicze krajobrazy, zabytki muzułmańskie i chrześcijańskie (głównie katedry i kościóły z XVI, XVII wieku), a w tą niezwykłą mozaikę wkomponowane bogate hotele sprawiają, ze region cieszy się wielką popularnością wśród odwiedzających Costa del Sol.

[foto1]W Marbelli można się cieszyć wszystkimi możliwymi atrakcjami i udogodnieniami. Specjalnie podświetlane pola golfowe (ponad 40 - dzięki nim pasjonaci golfa mogą oddawać się grze również nocą), doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: pływania, żeglarstwa czy windsurfingu (w morzu można się kąpać niemal przez cały rok), jazda konna i tenis - wszystko to znajduję się w zasięgu ręki. Marbella jest także rajem dla turystów lubiących ryzyko (liczne kasyna) i dla pań preferujących zakupowe szaleństwa – pełno tu bowiem butików, sklepików i centrów handlowych.
Dla zwolenników spokojnego wypoczynku i słodkiego leniuchowania prawdziwą przyjemnością będzie spacer po licznych bajecznych promenadach w cieniu egzotycznej roślinności.


[foto2] Baza gastronomiczna w Marbelli jest bardzo rozwinięta – na posiłek najlepiej się udać w pobliże Plaza de los Naranjos – centralnego punktu miasta, gdzie aż roi się od restauracji, kafejek i regionalnych knajpek. Zjeść tu można typowo andaluzyjskie dania - zarzuelę (potrawę z krabów, krewetek, ośmiornic i białych ryb w winnym sosie), butifarrę (wiprzową kiełbasę) i tortillę. Komfortowe hotele, wiecznie ciepłe morze i słoneczna pogoda sprawiają, że Marbellę odwiedzają także największe światowe sławy filmowe i politycy.

Dodatkowym atutem kurortu jest świetnie rozwinieta sieć komunikacyjna - podróż do Malagi, Sewilli, czy Granady zajmuje zaledwie godzinę.