Maspalomas Temperatura 22°C marzec / Średnia temperatura

Maspalomas
Hiszpania Hiszpania / Gran Canaria

Przeczytaj informacje o regionie:
Maspalomas to największy kurort na Gran Canarii ze świetnie rozwiniętą bazą noclegową i gastronomiczną - znajdziecie tu Państwo setki hoteli, apartamentów i bungalowów, oferujących swoim gościom wszelkie możliwe udogodnienia i spełniające zachcianki najbardziej wymagających gości.

Miejscowość tworzy razem z Playa del Ingles i San Augustin największe centrum urlopowe Wysp Kanaryjskich. To miasteczko chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na piękne, dobrze zagospodarowane plaże i szereg proponowanych rozrywek.

Kurort ciągle się rozwija, a w związku z tym powstają tu nie tylko nowe hotele - od kameralnych po najbardziej luksusowe, ale również nowe atrakcje turystyczne. W Maspalomas powstały w ostatnich latach osiedla wakacyjne Campo de Golf, Campo Internacional i Sonnenland.

[foto2] Chyba nie ma takiej miejscowości na wybrzeżu Gran Canaria, gdzie znajdowałoby się tyle parków rozrywki. Jeśli mamy ochotę an dobrą zabawę i wodne szaleństwa, koniecznie powinniśmy odwiedzić Park Wodny Ocean Park, Aqualand i Park Rozrywki Holiday World.

Na wybrzeżu panują dobre warunki do uprawiania sportów - surfingu, windsurfingu i żeglarstwa. Można też zamówić przejażdżkę łodzią motorową lub na nartach wodnych.

Jest tu także niedawno powstały duży kompleks kortów tenisowych i do gry squasha, a dla Pań lubiących zakupy - nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe "Faro 2".

W całym miasteczku znajduje się wiele sklepów, restauracji, pubów, lodziarni i dyskotek. Pasaż handlowy z kilkoma barami, restauracjami i kawiarniami znajdziecie Państwo bezpośrednio przy plaży.