Playa Blanca Temperatura 24°C styczeń / Średnia temperatura

Playa Blanca
Hiszpania Hiszpania / Lanzarote

Przeczytaj informacje o regionie:
Playa Blanca to kurort położony na południu hiszpańskiej wyspy Lanzarote, w pobliżu innych atrakcyjnych miejscowości turystycznych, takich jak Playa de Janubio i Papagayo.

Miejscowość słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż oraz centrum miasta, bogatego w liczne tawerny, puby, dyskoteki oraz restauracje rybne, podobne jedne z najlepszych na wyspie. Polecamy szczególnie restaurację Mar de Plata, pięknie usytuowaną przy promenadzie przybrzeżnej oraz restaurację w centrum - Almacen de la Sal.

Miejscowość to idealne miejsce na wypoczynek dla ludzi spragnionych słońca i plaż, którzy nie lubią ogromnych, zatłoczonych kurortów, ale nie chcą też odmawiać sobie dostępu do rozrywek i atrakcji.

Wszyscy pasjonaci dobrej zabawy i śpiewów do białego rana powinni odwiedzić pub [foto1]w porcie o nazwie Oca Loca. Wieczorem odbywają się w nim koncerty gitarowe - gwarantowana wspaniała, przyjazna atmosfera.

Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego stwarza dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu, surfingu i żeglarstwa. Playa Blanca to także świetna baza wypadowa do innych miejscowości oraz na pobliskie wyspy. Funkcjonują regularne połączenia promowe na Fuerteventurę, z wysiadką w miejcowości Corralejo.

Tym, którzy chcieliby poznać uroki wyspy, polecamy wycieczki do Parku Narodowego Timanfaya.