Playa de las Americas Temperatura 25°C marzec / Średnia temperatura

Playa de las Americas
Hiszpania Hiszpania / Teneryfa

Przeczytaj informacje o regionie:
Playa de las Americas stała się ostatnio nowoczesnym, tętniącym życiem ośrodkiem turystycznym odwiedzanym przez gości z wielu krajów. Przy porośniętej palmami 5-kilometrowej promenadzie znajdują się centra handlowe, liczne bary, kawiarnie, dyskoteki i sklepy. Swoją popularność kurort zawdzięcza również dogodnej lokalizacji - leży w pobliżu znanego kurortu Las Cristianos oraz w trochę dalszej odległości od El Medano. Sama miejscowość podzielona jest na trzy ?kompleksy turystyczne? z własnym centrum - Playa de las Vistas, Playa de Fanabe/Torviscas Playa oraz San Eugenio i Playa de Troja.

Każdy z tych ośrodków jest małym turystycznym rajem z mnóstwem atrakcji - znajdziemy tu restauracje serwujące wykwintne dania i domowe przysmaki, kawiarnie na świeżym powietrzu, dyskoteki i kluby nocne otwarte do późnych godzin nocnych. Do najchętniej odwiedzanych należą The Path i Starco's.

Bujnie kwitnące ogrody usytuowane na terenie hoteli sprawiają wrażenie oaz w pustynnym krajobrazie. Jest tu również kilka opadających płasko do morza, chronionych wałami zatok - miejsca świetnie nadające się dla osób uczących się pływać i dzieci. Do najbardziej popularnych plaż należą Playa de las Vistas i znajdująca się tuż obok Playa del Camison. Piasek na plażach ma kolor złocisto-brunatny. Jest to efekt wymieszania się piasku pochodzenia wulkanicznego z piaskiem sztucznie tu nawiezionym, głównie z Sahary.

Na wybrzeżu panują dobre warunki do uprawiania sportów - żeglarstwa i windsurfingu. Tutejsze zatoczki natomiast są świetnym miejscem do nurkowania. Przy plażach znajdują się wypożyczalnie udostępniające sprzęt sportowy. Wśród turystów, bardzo popularne stały się niedawno sporty, takie jak tenis plażowy, ringo oraz siatkówka plażowa. Czasami jednak na wybrzeżu wiatr wieje zbyt mocno, wtedy lepiej popływać żaglówką lub poszaleć na desce windsurfingowej. Gracze w golfa mogą skorzystać z pól golfowych.

Jeśli zapragniemy odmiany i będziemy mieli ochotę pozwiedzać okolicę - będzie ku temu nie jedna okazja. Polecamy rejsy na sąsiednie wyspy Gran Canarię, Fuerteventurę, la Palmę oraz La Gomerę. Warto też odwiedzić sąsiednie, urocze miasteczko o nazwie Icod de los Vinos, słynące z wyrobu znakomitych win.

Jeśli wakacje spędzamy w gronie rodziny lub przyjaciół, ciekawym sposobem spędzania czasu będzie wypad grupowy do parków usytuowanych właśnie w Playa de Las Americos. Najsłynniejszy z nich to Loro Park. Zobaczymy tu pokazy z udziałem papug i delfinów, pingwiny i aligatory oraz przepiękny egzotyczny ogród orchidei.

W Playa de Las Americas aż roi się od wszelkich rozrywek, oprócz parków przyrody, polecamy również Aquapark, Boat Trips, Pleasure Island, Quad Safari, Sky Park i Balloon - każdy z tych parków rozrywek to gwarancja dobrej zabawy.

Czas przejazdu z lotniska autokarem: ok. 30 min (ok. 16 km), taksówką około 10-15 minut.