Playa del Ingles Temperatura 22°C marzec / Średnia temperatura

Playa del Ingles
Hiszpania Hiszpania / Gran Canaria

Przeczytaj informacje o regionie:
Playa del Ingles to nowoczesne centrum urlopowe z długą na 6 km, łagodnie opadającą ku morzu piaszczystą plażą. Aby rozkoszować się słońcem i ciepłymi, zachęcającymi do kąpieli wodami Atlantyku, wystarczy zejść schodami z promenady.

Z tyłu plaży rozciągają się wydmy, w naturalny sposób oddzielając miejsca do opalania od promenady. Kawałek dalej znajduje się odcinek plaży zarezerwowany dla naturystów. Atutem Playa del Ingles jest jego świetna lokalizacja - kurort leży między dwoma popularnymi miejscowościami turystycznymi - Maspalomas i San Augustin.

Kurort jest stworzony dla miłośników dobrej zabawy, tańców i śpiewów do białego rana. Przy promenadzie znajdziemy restauracje, bary i sklepiki, a zaraz przy plaży dyskoteki i kluby nocne. Panują tu świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i plażowych. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole. Z portu wypływają promy wycieczkowe, które kursują po szlakach typowo turystycznych.

[foto1]Aby podziwiać Wyspy Kanaryjskie, najlepiej jednak wypożyczyć jacht, łódź motorową, rower wodny, albo udać się w rejs łodzią ze szklanym dnem - satysfakcja gwarantowana!

Playa del Ingles jest miejscowością typowo turystyczną z nowoczesnymi centrami handlowymi i rozrywkowymi jak "Cita" i "Metro". Są tu restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej, regionalne specjały oraz tutejsze trunki. Polecamy zwłaszcza kawiarnie i bary na świeżym powietrzu, w których można siedzieć godzinami, popijając chłodne napoje i wpatrując się w błękit oceanu.

W miejscowości dużo jest supermarketów i urokliwych, małych sklepików z pamiątkami, w których znajdziemy najwspanialsze kanaryjskie cuda - muszle, suszone tropikalne owoce, pięknie opakowane, domowe trunki i ręcznie haftowane obrusy.