Puerto del Carmen Temperatura 25°C marzec / Średnia temperatura

Puerto del Carmen
Hiszpania Hiszpania / Lanzarote

Przeczytaj informacje o regionie:
Puerto del Carmen to międzynarodowy kurort i największe kąpielisko na wyspie. Plaże miejscowości są wyjątkowo piękne, szerokie i długie - doskonale nadają się do plażowania i długich spacerów brzegiem Atlantyku.

Kurort słynie z bardzo bogatej oferty rozrywkowej oraz sportowo - rekreaycjnej, dlatego polecamy ją głównie ludziom młodym, nastawionym na szalone i i ntensywne wakacje.

Przy głównej ulicy Avenida Playas znajdziemy bary z muzyką gitarową, kawiarnie,i sąsiadujące ze sobą ekskluzywne restauracje i lokalne smażalnie ryb, o prostym, regionalnym wystroju. Miłośnicy kanaryjskiej kuchni lokalnej powinni skosztować dań serwowanych przez restauracje w porcie - El Varadero i El Fondeadero.

[foto1]Istnieją tu również dyskoteki Paradise, Hippodrome i Dreams, które zapewniają turystom zabawę do białego rana. Klasykom polecamy natomiast bary z muzyką gitarową na żywo, np. Bodego Esteban ? w Centro Olivin.

Na wybrzeżu oceanu możemy nie tylko plażować, ale również uprawiać sporty plażowe i wodne. Z pobytu na wybrzeżu będą również zadowoleni , oraz Ci, którzy chcieliby zgłębić jego tajniki - mogą oni skorzystać z usług funkcjonujących tu szkół nurkowych.

W Puerto del Carmen, w Centro Pequeno Europa znajduje się również kasyno.