Santa Susanna Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Santa Susanna
Hiszpania Hiszpania / Costa Brava

Przeczytaj informacje o regionie:
To niewielka miejscowość wypoczynkowa z dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną i noclegową. Położona jest w pobliżu ważnego miasta portowego Calella oraz w niedalekiej odległości od popularnych kurortów turystycznych Blanes i Lloret de Mar. Połączona w zasadzie z ostatnią z miejscowości tworzy jeden z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wybrzeżu Costa Brava. Istnieje tu świetne połączenie kolejowe z Barceloną.

Atutem miejscowości są czyste, rozłożyste plaże i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i plażowych. Ciepły piasek zaprasza do wylegiwania się w promieniach słońca, a błękitne morze zachęca do kąpieli i wodnych szaleństw.

Miejscowość jest prawdziwym rajem dla tych, którzy w czasie urlopu lubią się dobrze bawić i wypoczywać na łonie przyrody. W zielonych, dających schronienie przed słońcem parkach i na uroczym starym mieście kryją się liczne tawerny i kawiarnie, gdzie można dobrze zjeść i posłuchać muzyki.

[foto1]Teren miasteczka i okolica są pełne zieleni ? otoczone lasem sosnowym. Większość pubów i dyskotek znajduje się przy głównej promenadzie ? tam też kwitnie życie nocne, gdyż większość lokali otwarta jest do późnych godzin wieczornych.

Hotele w Santa Susana należą do tych najbardziej luksusowych ? goście mogą w nich korzystać ze wszelkich oferowanych udogodnień ? basenów, sauny, kortów tenisowych i salonów kosmetycznych.

Wielu turystów chwali sobie położoną przy głównej promenadzie restaurację La Siesta, w której odbywają się pokazy tańca flamenco, wieczory folklorystyczne i koncerty lokalnych zespołów tanecznych oraz hiszpańskich zespołów muzycznych.

Polecamy też pieszą wycieczkę do Castell de Can Rates, znajdującego się pośród parku sosnowego. Miejsce to stanowi centrum życia kulturalnego miasteczka ? tutaj odbywa się większość festiwali i imprez kulturalnych, podczas których mamy możliwość obcowania z żywą, hiszpańską kulturą.