Torremolinos Temperatura 19°C marzec / Średnia temperatura

Torremolinos
Hiszpania Hiszpania / Costa del Sol

Przeczytaj informacje o regionie:
Od lat Torremolinos to ulubione miejsce spotkań młodych i szukających rozrywki urlopowiczów. Swoją niepowtarzalną atmosferę miejscowość ta zawdzięcza gościom z całego świata. Dla wszystkich, którzy szukają prawdziwie wakacyjnej atmosfery Toremolinos jest właściwym miejscem. Życie toczy się tu w barach, dyskotekach, restauracjach, klubach nocnych i na plaży.

Możliwości rozrywki są ogromne. Miasteczko wodne ze zjeżdżalniami, pływalniami, sztucznymi falami i innymi atrakcjami oddalone jest o 3 km od miasta. Park rozrywki Tivolli w Arejo de la Miel (oddalony o ok. 3 km), kasyno w Benalmadena Costa (około 4 km dalej) oraz różnorodne bary i lokale flamenco to niezaprzeczalne lokale dla odwiedzających. Na plaży znajdą Państwo niedrogie "chiringuitos" - typowe plażowe restauracje, które specjalizują się w daniach z ryb.

[foto1]Playa del Lido to najbardziej znana plaża i idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych" np. żeglowania, surfingu lub jazdy na nartach wodnych. Miejscowość Benalmadena Costa graniczy z Torremolinos. Promenada plażowa obydwu miejscowości ma 6 km długości, a między nimi leży zbudowany w stylu mauretańsko-andaluzyjskim jeden z najpiękniejszych portów jachtowych w Europie.

Dojazd autobusem z lotniska w Maladze około 20 min