Tossa de Mar Temperatura 16°C marzec / Średnia temperatura

Tossa de Mar
Hiszpania Hiszpania / Costa Brava

Przeczytaj informacje o regionie:
Miasteczko - przez poetów i malarzy nazywane “błękitnym rajem”- jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Costa Brava. Popularność wśród turystów miejscowość zawidzięcza wyjątkowo dogodnej lokalizacji - na samym wybrzeżu Costa Bravy - w pobliżu kurortów La Foca, Playa de Aro, Lloret de Mar i Malgrat. Kolorowe łodzie w porcie, wznoszący się nad zatoką średniowieczny zamek, skaliste wybrzeże i strome uliczki prowadzące wprost na plażę – to właśnie Tossa de Mar.

Ciekawość turystów budzi stara dzielnica Vila Vella - najstarsze usytuowane tu budowle pamiętają jeszcze czasy średniowiecza. Dzielnicę otaczają mury obronne z dobrze zachowanymi trzema wieżami widokowymi. Warto też przysiąść na chwilę w małym, malowniczym porcie, aby podziwiać zatokę i mnóstwo stateczków, które oprócz w przystani, cumują również przy brzegu zatoki.

W miejscowości Tossa de Mar nie będą się nudzić zarówno plażowicze, jak i zwolennicy zwiedzania zabytków kultury. Bliskość ruin starorzymskich sprawia, że wydaje nam się, iż czas stanął w miejscu. Uroku dodaje zabytkom ich otoczenie - sklalne urwiska, podwodne groty i lazurowe morze.

[foto1]Niewątpliwym atutem miejscowości są piaszczyste, złociste plaże zapraszające do beztroskiego leniuchowania i czyste, wiecznie ciepłe morze – raj dla zwolenników kąpieli i sportów wodnych. Na wybrzeżu znajdziemy wiele zakątków sprzyjających plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych, takich jak winsurfing, parachuting czy żeglarstwo. Przy plaży usytuowane są wypożyczalnie sprzętu sportowego, dlatego ci, którym zależy na aktywnym wypoczynku – z pewnością nie będą się nudzić.

Mimo, że w sezonie w miejscowości jest dość tłoczno, istnieje tu kilka osłoniętych zatoczek, jak Cala Bona i Cala Giberola. w których można się skryć przed ludzmi i spokojnie wylegiwać się na piasku.

Dodatkową formą rozrywki są rejsy statkiem ze szklanym dnem, w czasie których można podziwiać bogactwo podwodnej przyrody.