Indie Temperatura 33°C marzec / Średnia temperatura

Indie Indie

Kurs średni wg NBP
1 INR = 5,278000 PLN 09.03.2021
Stolica Colva Beach
Powierzchnia 3 287 590 km?
Ludność 1 065 070 607
Język Hindi, język angielski.
Napięcie 230-240 V
Waluta Rupia indyjska (INR). (INR)
Opis
Indie to państwo położone w Azji Południowej, od strony południowo - zachodniej otoczone wodami Morza Arabskiego, zaś od południowo wschodniej - Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Do Indii należy też archipelag Lakkadiwów leżący na Morzu Arabskim. Indie to kraj niezwykle barwny, żywy, w którym na każdym kroku i w każdym zakątku napotkamy świat tajemniczych Hindusów, mnichów i fakirów, w którym wciąż obecna jest tradycja i prastare rytuały.

Każdy turysta w czasie swojej pierwszej podróży do Indii przeżywa szok kulturowy i oczarowanie, w zetknięciu z kolorowym krajobrazem kraju. Respekt i podziw budzą wznoszące się wszędzie złote i brązowe posągi Buddy i Sziwy, piękne i tajemnicze kobiety odziane w błyszczące sari, śniadzi mężczyźni w turbanach na głowach i zagadkowy i melodyjnie brzmiący język.

Ilość i jakość usytuowanych tu zabytków zapiera dech w piersiach. Hinduskie miasta same w sobie są pomnikami kultury. W Delhi zobaczymy grobowiec Humajuna, wieżę Kutab Minar, słynny czerwony Fort nad rzeką Jamuna oraz Raj Ghat i meczet Jama Masjid.

Zaraz obok znajdują się niezmierzone piaski pustyni, a wśród nich opuszczone miasto Fatehpur Sikri, niczym fatamorgana. Właśnie dzięki zderzeniu tak bardzo różniących się od siebie krajobrazów, Indie są tak interesujące. Oprócz gorącej pustyni, w krajobraz Indii wpisują się barwne, tętniące życiem miasta - Jaipur nazywany Różowym Miastem, Bikaner oazę na pustyni, gdzie znajdują się liczne wodopoje dla owiec i kóz oraz miasto Kanpur nad rzeką Ganges.

Żeby poczuć niesamowity klimat Indii i aurę dziwnej religijności i spokoju ducha, należy wybrać się do hinduskich świątyń. Obserwacja mnichów pogrążonych w nirwanie z pewnością wzbudzi w nas potrzebę filozoficznej refleksji. Jeśli natomiast jesteśmy ciekawi codziennego życia mieszkańców Indii, wybierzmy się na wycieczkę po mieście i koniecznie odwiedźmy dzielnice handlowe zostaniemy zalani tysiącem barw, świecidełek, pamiątek, kolorowych dywanów i sukien, oryginalną biżuterią i ceramiką oraz regionalnymi przysmakami i napojami, których oryginalny smak i aromat na długo zostanie w pamięci.