Jordania Temperatura 14°C luty / Średnia temperatura

Jordania Jordania

Kurs średni wg NBP
1 JOD = 5,578600 PLN 24.02.2020
Stolica Amman
Powierzchnia 92 300 km?
Ludność 5 153 378
Język arabski
Napięcie
Waluta dinar jordański (JOD)
Wybierz termin i sprawdź ceny
Wizy Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge).
Paszporty Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.

Uwaga, informujemy, iż z powodu koronawirusa w Chinach, władze Jordanii wprowadziły czasowe ograniczenia wjazdu dla pasażerów, którzy odwiedzili Chiny w czasie 14 dni przed wylotem do Jordanii. Wszyscy pasażerowie rejsów lotniczych do Jordanii przejdą dodatkową kontrolę zarówno na lotnisku wylotu, jak i przylotu, która obejmie m.in. wywiad dotyczący podróży do Chin i zostanie zweryfikowana przez urząd imigracyjny. Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Szczepienia, służba zdrowia Nie obowiązują żadne szczepienia. Nie występują tu szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.

Bezpieczeństwo
Jordania jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla turystów. W ośrodkach turystycznych rzadko dochodzi do incydentów na tle politycznym lub kradzieży. Zaleca się natomiast unikanie obozów dla uchodźców i ubierania się w sposób wyzywający.
Przeczytaj także: Miasta w Jordanii